30.10.2001 - Výsledky mládeže
DOROSTENECKÉ SOUTĚŽE V HÁZENÉ 2001/2002

I.liga starších dorostenců

HSC SOUE PLZEŇ - Dukla PRAHA 17:19 (11:5)
V utkání se sousedem v tabulce začali hráči HSC velmi dobře, vypracovali si řadu brankových příležitostí, které proměňovali a tak ve dvacáté minutě vedli 8:2. První poločas skončil rozdílem šesti branek a nic nenasvědčovalo tomu, že by si Dukla odvezla z Plzně body. Ve druhé části utkání se však hostům rozchytil brankář a domácí hráči neproměňovali i ty nejvyloženější brankové příležitosti, soupeř toho využil, stahoval skóre a ke konci utkání se mu podařilo vstřelit rozhodující branky v poslední minutě.
Branky HSC: Král 7, Kust 4, Brabec 3, Zoubek 2, Kovařík 1.

HSC SOUE PLZEŇ - HC ZUBŘÍ 20:21 (11:14)
V předehrávaném utkání desátého kola soutěže se hrála vyrovnaná partie, domácí se v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení, ale v konci této části hry nedokázali proměnit své příležitosti a hosté toho využili k tříbrankovému náskoku. Vyrovnaný "boj" pokračoval i po změně stran, ale v konci utkání byli borci ze Zubří šťastnější a odvážejí si z Plzně dva důležité body.
Branky HSC: Brabec 8, Kust 7, Král 3, Koranda a Kovařík 1.

II.liga starších dorostenců

Chodov PRAHA - HSC SOUE PLZEŇ "B" 17:26 (4:12)
Družstvo Plzně předvedlo v Praze hru založenou na dobré obranné činnosti a solidním útoku. Svého soupeře přehrávalo hlavně v prvním poločase dobrou střelbou z postu spojek a chytrostí. Druhá část utkání již byla tradičně slabší, ale zasloužené vítězství si již hosté nenechali vzít.
Branky HSC: Stehlík 8, Koranda 4, Vrátný, Choulík, Kust 3, Zoubek, Kalina, Kalaš a Fridrich 1.

Sokol BOLEVEC - Aritrma PRAHA 31:21 (13:10)
V poměrně vyrovnaném utkání za stavu 21:18 po domácí, rozhodčí vyloučili Bolevci v jedné minutě čtyři hráče a Aritma ve hře šesti proti dvěma získala rozhodující náskok ke konečnému vítězství.
Branky Bolevce: Valenta 10, Vimr 4, Václavík, Brůha a Ryba 2, Tucháček 1.

Liga mladších dorostenců

HK DVŮR KRÁLOVÉ - Slavia VŠ PLZEŇ 26:20 (9:5)
Po nejhorším výkonu družstva Slavie VŠ v podzimní části soutěže bylo vítězství domácích jednoduchou záležitostí. Hostující hráči začali trochu hrát až za stavu 0:6. K bojovnému výkonu Davida Puhmana ve druhém poločase se bohužel nikdo ze zbývajících spoluhráčů nepřidal. V závěru utkání si zahráli všichni hráči z lavičky.
Branky Sl. VŠ : Puhman 6, Lád 5, Šindelář 4, Karel 3, Albl 2.

HSC SOUE PLZEŇ - Dukla PRAHA 20:24 (12:7)
Dobrý výkon jak v obraně, tak i v útoku domácího družstva znamenal poločasové vedení o pět branek. Po změně stran HSC ještě ve čtyřicáté minutě vedlo 16:12, potom však hráči přestali bojovat v obraně, v útoku začala váznout spolupráce a ve hře jeden na jednoho se udělalo hodně chyb. Dukla toho využila, z rychlých útoků dávala branky a neuvěřitelně otočila výsledek ve svůj prospěch. U domácích dobře zachytal Pavel Zikmund a poli zahrál dobře Jan Stehlík.
Branky HSC: Stehlík 10, Palisa 3, Smolák a Nachtman M. 2, Raizl, Písař a Florian 1.

29.10. 2001 - Ohlasy na utkání v Povážské Bystrici
V sobotu odehráli házenkáři HSC další, v pořadí již dvanácté utkání letošního ročníku. Tentokráte nastoupili na palubovce v Povážské Bystrici. Samotný začátek utkání se začal vyvíjet pro hosty ze západu Čech velice dobře. Vedli až do stavu 3:1, poté však domácí zlepšili obranu a naopak na straně hostů začaly přibývat technické chyby. Utkání nakonec skončilo vítězstvím slovenského celku v poměru 21:19.
Dnes vám přinášíme ohlasy a to ve zvukové podobě (formát MP3) trenéra Pavla Pauzy a hráčů Karla Nocara a Daniela Čurdy.
24. 10. 2001 - Představujeme dnešního soupeře - HC Zubří

Bez opor Cvejna a Hladkého

Zubří, tým bez velkých hvězd, svým kolektivním pojetím patřil k příjemným překvapením loňského ročníku Interligy. Jaká byla situace před zahájením letošního ročníku společně česko-slovenské soutěže, o tom hovoří trenér Zubří LUBOMÍR LIBA.

LOŇSKÁ SEZÓNA - "Byl jsem u mužstva okolo dvaceti zápasů. Mnozí říkali, že soutěž nemá vyšší úroveň, že slovenská družstva nepřinesla lepší házenou, ale myslím si, že Interliga je kvalitnější než bývalá česká extraliga. Viděl jsem pár zápasů první ligy a společná česko-slovenská soutěž má mnohem větší úroveň a něco házené přinesla."

PŘÍPRAVA - "První týden jsme absolvovali v Zubří, druhý týden jsme byli na soustředění v Alpách společně s rakouským Stockerau. Tato část přípravy byla velice kvalitní, jediným problémem bylo, že nám chyběly zranění Kiriljuk a Kuzo. Pak jsme se připravovali dva týdny v Zubří, sehráli jsme několik přípravných zápasů. Vzhledem k tomu, že do mužstva nepřišel vlastně žádný nový hráč, pouze odešli kvalitní házenkáři, jsme o hodně slabší něž v loňské sezóně. Máme hodně mladých hráčů, čtyři dorostence a tři loňské dorostence, tedy sedm osm devatenáctiletých hráčů."

PŘIŠLI – “Dorostenci."

ODEŠLI - "Loňské opory Pavel Cvejn a Richard Hladký odešli do pražského Allrisku, Milan Mžik do Kostelce na Hané."

HERNÍ STYL - "Chtěli bychom zlepšit obranu, ale bohužel na ní nemáme vhodné herní typy jako třeba Frýdek-Místek. Budeme se snažit o obranu 0-6 nebo 1-2-3 a budeme muset hrát kombinačně, abychom se dostali do střelby, protože naši lehcí hráči se přes pořízky soupeře asi těžko prosadí, budeme sázet na kombinaci do rychlého protiútoku. Hrát s dorostenci Interligu je dost problematické, máme buď úplně mladé nebo staré hráče, střední generace nám chybí."

CÍL - "V žádném případě   nejdeme do Interligy s tím, že budeme hrát baráž, chceme postoupit do play off. Když se to nepovede, tak se pokusíme zachránit. Play off bychom navíc mohli hrát bez nervů, protože již tak bychom dosáhli úspěchu. Jenže když se podíváte na ostatní mužstva, bude to těžké. Karviná, Frýdek-Místek a Allrisk se posílily, Dukle sice odešli hráči, ale osm kvalitních házenkářů má."

FAVORIT INTERLIGY - "Karviná se hodně posílal příchodem Kamila Heinze a Luďka Drobka, ale silnější mužstvo má podle mého názoru Frýdek-Místek. Interliga bude asi ještě zajímavější než v loňském roce, o titul ale bude hrát Karviná s Frýdkem-Místkem."

(vá)

HANDBALL CLUB ZUBŘÍ

Adresa: Hlavní 492, 756 54 Zubří

Telefon: 0651-659495, fax: 0651-659495

e-mail: j.janosek@quick.cz

www stránky: nemá

Zástupci klubu: Jiří Janošek (předseda), Jaromír Petřek (sekretář)

Kapacita haly: 1200 diváků

Největší úspěch: mistr ČR 1996 a 1997, vítěz ČP 1997 účastník Ligy mistrů v sezóně 1997/1998

Klubové barvy: zelená a černá

Přišli: Martin Fabian, Petr Hrachovec a Jakub Zuzaňák (všichni z dorostu)

Odešli: Pavel Cvejn (ukončil hostování), Richard Hladký (Allrisk), Milan Mžik (Kostelec na Hané)

Sponzor: Gumárny Zubří

Realizační tým: trenér Lubomír Liba, asistent Jiří Mika, vedoucí mužstva Tomáš Dořičák, lékař Miroslav Malchar, masér Vlastimil Tesař

1 Fabian Martin              19        brankář              -                            -            -

2 Ďurajka Miroslav         20        pivot                    50                   -                    -

3 Krpelík Zdeněk          18        pivot                    1                      -                    -

4 Kulišťák Jakub          19        spojka                    19                    1                    2

5 Kiriljuk Jurij             31        spojka                    201/54                    -                    -

6 Galus Tomáš            21        křídlo                    26/1                    -                    -

7 Opálka Aleš              21        křídlo                    91/13                    -                    -

8  Klimek Petr              19        spojka                    8/1                    -                    -

9 Lančí Tomáš             27        křídlo                    154/6                    -                   -

10 Kuzo Andrej           22        spojka                    76/12                    -                    -

12 Martin Struhala      32        brankář                    -                       -                    -

14 Hrachovec Petr     18        křídlo                    -                       -                    -

16 Luděk Fabian         29        brankář                    -                       -                    -

17 Hrachovec Pavel     27        křídlo                    186/17                    16       55

18 Zuzaňák Jakub        18        spojka                    -                       -                    -

23. 10. 2001 - Výsledky mládeže

HSC SOUE PLZEŇ - KH KOPŘIVNICE 30:15 (16:9)
Kopřivnici zůstalo stejné družstvo jako v loňské sezóně, v letošním ročníku dosavadní výsledky v soutěži dávaly tušit, že do Plzně přijede velmi kvalitní soupeř. Tato prognóza se v začátku utkání potvrdila, ale domácí celek předvedl vynikající výkon jak v útoku, tak i v obraně, postupně si budoval náskok a hosté nenašli protizbraň na zastavení narůstajícího brankového rozdílu. HSC předvádělo technickou hru, ze které vyzařovala radost a celé družstvo zaslouží za předvedený výkon absolutorium.
Branky HSC: Brabec 13, Kovařík 6, Král a Pelech 4, Stehlík 2, Valenta 1.

12. SKH Ostrava 5 0 0 5 83:134 0

HSC SOUE PLZEŇ "B" - SHK Louny-Litvínov 41:15 (19:7)
Proti poslednímu celku tabulky se domácí hráči prosazovali hned od začátku utkání, svého soupeře předčili po všech stránkách. O narůstající rozdíl ve skóre se podělilo střelecky všech deset nominovaných hráčů.
Branky HSC: Choulík 10, Kalaš a Koranda 7, Vokurka 4, Vrátný a Havel 3, Fridrich, Chvojka, Vodrážka 2, Giebl 1.

Sokol BOLEVEC - ČZ Strakonice 23:20 (5:16)
V Bolevci se hrálo vyrovnané utkání až do samého konce. O vítězství domácích rozhodla dobrá hra v obraně a ke konci utkání několik jistých zákroků brankáře Podlipského.
Branky Bolevce: Valenta 9, Vimr a Šimek 4, Brůha 3, Basl 2, Ryba 1.

10. SHK Louny-Litvínov 5 0 1 4 79:122 1

HK Slavia VŠ PLZEŇ - Jiskra TŘEBOŇ 15:29 (8:12)
Domácí od začátku utkání nastoupili s respektem k favorizovanému soupeři. Pouze ke konci prvního poločasu sérií čtyř branek za sebou upravili skóre na 8:11 a dostali se zpět do zápasu. Po změně stran však Slavia VŠ pokračovala ve stejném výkonu jako v první části utkání a tak hosté postupně zvyšovali vedení až na konečný rozdíl čtrnácti branek.
Branky Sl. VŠ : Albl 6, Lád a Karel 3, Puhman 2 Novotný 1.

HSC SOUE PLZEŇ - HK Dvůr Králové 27:26 (14:11)
V zápase s vedoucím celkem soutěže se hráčům Plzně dařilo držet krok, v patnácté minutě byl stav 8:8, potom se HSC vydařil konec poločasu a do šaten se šlo za jejich vedení 14:11. Po změně stran domácí již tradičně polevili, nemohli se vyrovnat s osobní obranou na Stehlíka, neproměnili řadu vyložených šancí a zápas se začal otáčet. Ve čtyřicáté čtvrté minutě šli hosté poprvé do vedení na 18:19, ale to domácí "vyprovokovalo" ke zvýšené bojovnosti a podařilo se jim vydřít zasloužené vítězství o jednu branku. K oporám patřil Stehlík, na střední spojce zahrál velmi dobře Marek Nachtman, ale pochvalu zaslouží celé družstvo za bojovnost a nasazení v utkání.
Branky HSC: Stehlík 9, Nachtman M. 8, Raizl 4, Krupička 3 ,Šika 2, Palisa 1.

23. 10. 2001 - Statistika HIL po 10. kole
Přinášíme vám kompletní přehled statistických údajů soutěžního ročníku HIL 2001 - 2002 po desátém kole...
22. 10. 200 - Ohlasy a fotoreportáž z utkání se Sečovcemi
Zde máte k dispozici nejen komentář k utkání,ale i ohlasy jednotlivých aktérů i ve zvukové podobě a fotografie z tohoto utkání...