HSC Plzeň - ŠKP Sečovce 27:21

Zasloužené vítězství domácích hráčů viděla hala Lokomotivy na Slovanech v nedělním utkání desátého kola. Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě Jiří Hynek, ve vyrovnaném poločasu se obě mužstva do jeho poloviny střídala o vedení. Poté odskočili domácí hráči na tří brankové vedení a to se jim podařilo nejen udržet do závěrečného hvizdu, ale i zvýšit.
        Solidní výkon brankáře Štochla, dobře fungující obrana 2-4 a především výkony hráčů, kteří své jméno v házené teprve získávají, to byly základní kameny vítězství Plzně nad Sečovcemi. Domácí získali v první poločase čtyřbrankový náskok, který si udržovalo po celý zápas, jen v závěru druhé části hry se Sečovce dostaly čtyřikrát na rozdíl tří gólů. V poslední desetiminutovce, kdy hosté začali hrát osobní obranu na opory Plzně Nocara a Čurda, vzali zodpovědnost za výsledek do svých rukou Tureček a mladí Voves s Buchtou, kteří vstřelili pět ze šesti závěrečných branek Plzně. Kolektivní výkon domácích na jedné straně a chyby hostů na straně druhé se i přes závěr, ve kterém hráči Sečovců viděli dvě červené karty, podepsaly pod celkem jednoznačným a naprosto zaslouženým vítězstvím Západočechů.

Sled branek 1:0, 1:2, 3:3, 4:5, 8:6, 10:7, 11:8, 14:9, 15:10, 17: 11, 18:13, 19:14, 20:15, 21:16, 22:19, 23:20, 24:21, 27:21, Sedmičky 1/0:4/2, vyloučení 4:7, ČK Murín v 58. min. a Peter Jano v 60. min. (oba S), rozhodčí Konečný a Ondráš, 350 diváků.

PLZEŇ: J. Štochl, Broško - Voves 4, Špalek, Pauza, Nocar 4, Hynek 2, Čurda 7, Vraný 1, Buchta 4, Tureček 5, Klíma.

SEČOVCE: Bakša, Fecman - Peter Jano 2, Tabačko, Pavol Jano 1, Servátka 2, Murín 3, Tumidalski 7 (2), Szücs 4, Seman 1, Kravčák, Schmiedt 1.

Karviná - Považská Bystrica 41:17 (21:8)
Nejvíce branek:
Radčenko 8, K. Heinz a Farář 7, Vašek 7/1 - Balášek 7/2, Gruca 4, Polakovič 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 1:3 Diváci: 800.

HC Zubří - Topvar Topoľčany 30:17 (16:7)
Kiriljuk 6, Ďurajka, Galus, Kuzo 5, Kosťuk 4 - Králik 4, Buriánek 3, Masaryk 3. Rozhodčí: Skružný, Novák. Sedmimetrové hody: 0:0. Vyloučení: 6:8. Kuzo diskvalifikován po třetím vyloučení. Diváci: 800.

1.MHK Košice - Radegast Frýdek-Místek 21:28 (12:14)
Justus 9/5, Krak 3/2 - D. Valo, Berka po 7. Rozhodčí: Kaulič, Sivák. Sedmimetrové hody: 8/7 - 3/2. Vyloučení: 8:6. ČK: Chripák. Diváci: 500.

ŠKP Bratislava - Allrisk Praha 30:29 (14:15)
Nejvíce branek: Tallo 8, Kozák 5, Lužák 4 - Kubec 8, Hladký 6, Cvejn a Brabec 5. Rozhodčí: Struhár, Karlubík. Sedmimetrové hody: 7/6 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 400.

Štart Nové Zámky - Dukla Praha 24:25 (13:11)
Mojzeš 8, Stráňovský 4, Mesároš 4 - Jícha 8, Kotrč 6. Rozhodčí: Rudinský, Podlucký. Sedmimetrové hody: 3/8 - 3/5. Vyloučení: 5:5. Diváci: 600.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Martin Lipták (trenér ŠKP Sečovce):"Do Plzně jsme jeli s tím, že Plzeň má problém na spojkách, z naší strany jsme udělali v utkání spousty chyb. Naší snahou bylo hrát 0-6, což se nám dlouho nedařilo. Zasloužené vítězství domácích. Škoda závěrečných emocí, které lze připsat na vrub rozhodčích."
Pavel Pauza (trenér HSC Plzeň): "Já jsem spokojený jak s předvedenou hrou, tak samozřejmě i s výsledkem. Už v utkání ve Frýdku stejně jako dnes, jsme zapojili do hry mladé hráče, kteří potřebují hrát a získat tím zkušenosti. Potřebujeme aby odpovědnost nezůstávala jen na Čurdovi s Nocarem. Příjemně mi dnes překvapil hlavně Filip Tureček. Výborný výkon předvedl opět Honza Štohl."

Zvukový záznam tiskové konference - MP3 - 675Kb

Daniel Čurda: "Z utkání jsme měli trošku obavu, protože Sečovce hrají podobně házenou jako my. Nedostávají a ani nedávají mnoho branek. Hrají dlouho v útoku, nemají vyloženého střelce. Chtěli jsme od samého úvodu hrát 2-4, ale zpočátku jsme se museli rozehřát. Poté jsme se na ně již dokázali prosadit a to i díky nadprůměrnému výkonu všech.

Vladimír Špalek:"Už utkání ve Frýdku to bylo z naší strany velice dobré, byli jsme Frýdku vyrovnaným soupeřem. Psychika každého z nás tedy byla povzbuzena. Myslím si že jsme dnes všichni včetně Honzy Štochla podali velice dobrý výkon a to nás dovedlo k zaslouženému vítězství. Zápas se lámal za stavu 5:6, kdy jsme změnili styl obrany a otočili na 10:7. To byl rozhodující moment utkání."
Filip Tureček: "Zatím jsme odehrál v interlize pouze pár zápasů a nejvíce jsem dal dva góly, dnešních pět je tedy doposud nejvíce, jsem velice spokojený. Dnes určitě pomohla změna stylu, kdy jsme donutili soupeře hrát rychleji, což jim zase až tolik, alespoň podle videa z předchozích zápasů nevyhovovalo, to nakonec potvrdil i vývoj dnešního utkání.

Tomáš Voves: "První poločas se vyvíjel tak střídavě, chvíli jsme hráli lépe my, chvíli soupeř. Vše se změnilo poté změnilo herním systémem a druhý poločas byl většinu času v naší režii. Důležité bylo, že nás opět podržel Honza Štochl v brance."
Do dnešního utkání ani na jedno střídání nenastoupil hrající trenér Pavel Pauza."Bylo to letos potřetí, poprvé v Topolčanech, doma s Košicemi a dnes to si pamatuji velice dobře. " V Topolčanech jste vyhráli, s Košicemi remízovali a dnes opět vyhráli... "To je dobrá narážka, samozřejmě beru to. Mojí snahou je skutečně dostat do hry všechny kluky a rozložit tak tíhu na všechny hráče." - formát MP3 - 80Kb

Ohlasy ve formátu MP3 - 340Kb