NOVINKY
22.12.2001 - Den po vánocích do Německa
Hned po vánočních svátcích odjíždějí házenkáři HSC Plzeň na jednodenní turnaj do Německa. V Dessau se budou muset 27. prosince trenéři Pauza s Markem obejít bez reprezentantů Štochla, Nocara a Čurdy, kteří odjíždějí v reprezentačním výběrem na turnaj do Francie.V brance tak dostane příležitost Miroslav Broško a na palubovce se objeví hráči, kteří nedostávají tolik prostoru během interligy.
      Plzeň se utká ve skupině s 11. celkem druhé bundesligy Dessauer HV 1996, poté čeká na HSC bundesligový VfL Gummersbach. 
20. 12. 2001 - Vladimír Haber k 31.12. 2001 končí
Sportovní manager HSC Plzeň Vladimír Haber  po dohodě s vedením klubu ukončí k 31.12. tohoto roku své působení v klubu. Vladimír Haber se stane trenérem Dukly Praha, tedy mužstva, které je na posledním místě v tabulce. Haber tak na postu trenéra vystřídá Jiřího Lišku. 
"Nabídku jsem dostal před čtrnácti dny. Přestože jsem ve funkci reprezentačního trenéra, mám smlouvu, která mi umožňuje trénovat zároveň i ligový celek", uvedl Haber. Ten by měl převzít mužstvo až po evropském šampionátu, počátkem měsíce února. O tom, zda bude uvolněné místo managera v klubu obsazeno novým kandidátem, nebo převezme jeho úkoly, někdo z managementu klubu, není zatím definitivně rozhodnuto. "Jsme s panem Haberem domluveni, že svoji práci zde dokončí. O tom, zda bude post sportovního managera obsazen, či nikoliv, by se mělo rozhodnout do konce roku." uvedl sekretář Vladimír Ebrle.
17. 12. 2001 - Na programu byl hokej 
Sice interligové zápasy v tomto roce mají již definitivně padla, házenkáři již znají své nejlépe hodnocené hráče tohoto roku, život se však v klubech nezastavil. Nejinak je tomu v v plzeňském HSC.  
Ti zahájili tento týden trochu volněji, když na program pondělního i úterního tréninkového cyklu se dostal hokej. Pondělní dopoledne tak plzeňský zimní stadion netradičně obklopili hráči HSC. "Rozdělíme to na staré a mladé" hlásí již na bruslích trenér Pavel Pauza tomu chyběli reprezentanti Jan Štochl, Daniel Čurda a Karel Nocar, kteří se připravují na lednový šampionát v tréninkovém středisku v Nymburku. "Naopak přišel Petr Štochl, je tu i Roman Bečvář" doplňuje trenér, který sebekriticky přiznává, že tento sport nepatří mezi jeho silné stránky,"hokej je asi jediný sport, který, jak se říká, šel okolo mě.
Od středy již čeká házenkáře tradiční program v hale na Slovanech."Od středy budeme minimálně v hale, chtěli bychom to spojit i s posilovnou a regenerací, uvidíme, zda bude volno." Do pátku mají tedy hráči o program postaráno, poté následuje volno. "27. prosince odjíždíme do Německa na turnaj, závěr roku pak budou mít kluci volno. Sejdeme se opět třetího ledna na zahájení další části přípravy na únorové zápasy", konstatuje trenér Pavel Pauza.
14. 12. 2001 - Házenkáři roku 2001
Kromě nejlepších házenkářů roku byla vyhlášena i Zlatá sedmička 2001 podle jednotlivých postů, dále talent roku, dvojice rozhodčích a poprvé i trenér rok a ocenění Czech Handball Made. To přísluší turnajům, které se nejvíce zasloužily o rozvoj házené v Česku. Trenérem roku se stal karvinský Ivan Hargaš.

VÝSLEDKY ANKETY, házenkář roku: David Juříček (Karviná), házenkářka roku: Lucie Fabíková (Olomouc), levé křídlo: Karel Nocar (Plzeň) a Marcela Handlová (Zlín), levá spojka: Filip Jícha (Dukla) a Kateřina Vašková (Zlín), střední spojka: Alexander Radčenko (Karviná) a Lucie Fabíková (Olomouc), pravá spojka: Daniel Valo (Frýdek-Místek) a Lenka Romanová (Kunovice), pravé křídlo: Daniel Čurda (Plzeň) a Martina Knytlová (Slavia), pivot: David Juříček (Karviná) a Petra Válová (Slavia), brankář: Martin Galia (Karviná) a Vendula Ajglová (Olomouc), trenér roku: Ivan Hargaš (Karviná), talent roku: Jakub Kulišťák (Zubří) a Lenka Kysučanová (Zlín), dvojice rozhodčích: Václav Kohout a Ivan Dolejš. Czech handball made: Slavia Cup Hradec Králové, Handball Help Havlíčkův Brod, Karviná Cup, Handball Camp Třeboň a Prague Handball Cup.
"Kdybych měl srovnat loňský a letošní titul, jsem přece jen letos mnohem více překvapený, protože ve druhé polovině roku mi štěstí nepřálo. Dvakrát jsem se zranil a moc jsem toho neodehrál, ocenění jsem vlastně dostal za něco přes půl sezony," řekl DAVID JUŘÍČEK, který získal titul již podruhé za sebou. Pro ocenění si házenkářský král přišel o berlích. Zotavuje se po operaci křížových vazů, které mu bohužel zabrání, aby reprezentoval Česko na blížícím se ME ve Švédsku.

"Kdybych měla pár slovy popsat svůj pocit, tak řeknu jen, že jsem šokovaná a mám obrovskou radost," naprosto upřímně prohlásila Házenkářka roku 2001 LUCIE FABÍKOVÁ. "Kdybych mohla tento titul někomu dát, tak bych jej věnoval Lence Romanové z Kunovic, kterou hrozně obdivuji a již v minulých letech jsem jí ocenění moc přála. Letos jsem si byla navíc téměř jistá, že Lenku nemůže tento titul minout. Potěšilo mě už to, že jí ve dvojici nominovaných mohu vůbec dělat konkurentku."


LADISLAV VÁLEK  - Deník SPORT

14. 12. 2001 - Západ opět vítězně
Samotné exhibici předcházelo jednání zástupců Slovenského svazu házené a Českého svazu házené. Obě strany se s definitivní platností dohodly na zřízení Women Handball International League (WHIL) od následujícího ročníku. V ženské Interlize bude startovat šest družstev ze Slovenské republiky a šest týmů z Česka, smlouva byla podepsána na dva soutěžní ročníky. WHIL se bude hrát od září 2002 dvoukolově systémem každý s každým, výsledky určí v březnu 2003 vítěze Interligy. Poté budou následovat republiková play off o titul mistra Česka a Slovenska, kterého se zúčastní čtyři nejlepší celky z každé země, na poslední dvě družstva bude čekat baráž.

V zajímavém exhibičním utkání Východ-Západ se čtyřicet minut více střílelo než bránilo, po žlutých kartách následovaly kliky, vše probíhalo v klidu, pohodě a především k pobavení diváků. Od stavu 22:22 však družstvo Západu přidalo, šňůrou šesti branek šlo do vedení, které si do konce utkání již udrželo.

Na slavnostní večerní akci pak byli oceněni nejlepší hráči Interligy ročníku 2000-2001: brankář RICHARD ŠTOCHL (Sečovce/Dukla) - reprezentant SR, pravé křídlo MICHAL KRAUS (Frýdek-Místek) - odehrál 41 utkání, vstřelil 171 branek, reprezentant ČR, pravá spojka DANIEL VALO (Frýdek-Místek) - 42 utkání, 293 branek, reprezentant SR, pivot DAVID JUŘÍČEK (Karviná) - 39 utkání, 257 branek, reprezentant ČR, střední spojka ALEXANDER RADČENKO (Karviná) - 35 utkání, 115 branek, levá spojka ALOIS MRÁZ (Plzeň) - 31 utkání, 174 branek, reprezentant ČR, levé křídlo PAVEL HRACHOVEC (Zubří) - 41 utkání, 186 branek. Nejlepšími rozhodčími prvního ročníku Interligy se stali účastníci olympijských her v Sydney VÁCLAV KOHOUT a IVAN DOLEJŠ.

VÝCHOD-ZÁPAD 29:35 (18:16)
Sled branek: 0:1, 3:1, 4:4, 6:6, 8:8, 10:10, 13:13, 17:14, 19:16, 20:18, 22:22, 23:28, 23:29, 25:30, 26:32, 27:33, 28:35. Sedmičky: 2/0:1/0, bez vyloučení, rozhodčí: Beňo, Rančík, Poláček, Pešta, 4000 diváků

VÝCHOD: Pramuk, Baďura - Trabelssie 3, Chripák 5, Tallo 3, Servátka 2, Stráňovský 3, Králik 3, Zaťko 1, Polakovič 3, Hlavtur 2, Valášek 1, Seman 3. Trenéři Papierník a Garkavenko.

ZÁPAD: Galia, Meluš - Hrubý, Kuzo 2, Kraus 4, Nocar 2, Laclavík 1, Valo, Farář 2, Čurda, Berka 5, Kubec 2, Radčenko 5, Štefan 4, Jícha 8. Trenéři Hargaš a Trtík.


LADISLAV VÁLEK, Považská Bystrica 

11.12.2001 - Statistika HIL po 19. kole
Během víkendu ukončila svůj letošní herní kolotoč interliga, i tentokráte vám přinášíme pohled na HIL ve statistických údajích... 
 7. 12. 2001 - V Praze hlídá Železného a v Plzni hraje házenou 
Interliga jde do letošního závěrečného dějství, když se tento víkend odehraje poslední kolo roku 2001. Házenkáři HSC Plzeň se představí za asistence televizních kamer na palubovce v Zubří. Po tomto víkendu následuje reprezentační přestávka až do února příštího roku. Nejprve se vybraní házenkáři sejdou příští týden, aby se zúčastnili exhibičního utkání Východ - Západ, které se hraje v Povážské Bystrici, kde má Plzeň má čtyřčlenné zastoupení (J.Štochl, Čurda, Nocar a Větrovec.).

Již desátou sezónu obléká plzeňský dres Vladimír Špalek. Na svém kontě má nejen starty za "21", ale ve dvou sezonach neunikl ani hledáčku  reprezentačních trenérů.  Patří mezi ty, kteří pamatují a mají v živé paměti dvojnásobný zisk prvenství  v naší lize. "Je to doba, na kterou se nedá zapomenout, jsou to nejsvětlejší okamžiky mého sportovního života" říká sedmadvacetiletý pivot, který je nejspíše jedním z mála, kteří současně se svojí sportovní kariérou pravidelně dochází do zaměstnání.

"Vzhledem k situaci, která zde byla jak v posledním ročníku a před zahájením toho letošního jsem byl nucen, s ohledem na rodinu si najít zaměstnání. Pracuji u jedné bezpečnostní agentury a mojí pracovní náplní je to, že hlídám budovu televize Nova." Naštěstí mu zaměstnavatel  vychází maximálně vstříc, takže zatím nechyběl z důvodu pracovního zaneprázdnění ani na jednom mistrovském utkání. "To je velká výhoda, že mi vyjdou vstříc, takže stíhám i tréninky.
Než padl definitivní výběr na házenou prošel různými sporty, ať to byl tenis, volejbal, fotbal nebo hokej. "Pro házenou jsem se rozhodl až v osmé třídě, kdy přišla nabídka i z možností studia, takže jsem to využil a u házené jsem zůstal  do dnes." Ve svých prvních krůčcích prošel snad všemi posty. "Trenér Marek mi tehdy zkoušel i jako brankáře, nakonec, asi kvůli mé silnější postavě jsem zakotvil na místě pivota. Snad i proto, že umím rány nejen přijímat, ale i rozdávat, nebojím se, před ničím necouvnu.
Sám přiznává, že letošní výkony Plzně jsou velkým překvapením. "Kdyby mi někdo před zahájením říkal, že budeme na čtvrtém místě, s možností bojovat o třetí místo, rozhodně bych mu nevěřil. Přesto tam jsme a myslím, že zaslouženě. V Plzni se opět vytvořila dobrá parta, která táhne za jeden provaz, nadšení, bojovnost a práce trenérů slaví úspěch. Je to cítit i na zvýšeném zájmu diváků, ti nám v posledních zápasech dokázali vytvořit perfektní kulisu a za to jsme jim velice vděčni." Nejen on, ale i celý kolektiv cítí obrovskou šanci, poskočit na třetí místo a přezimovat na bronzové příčce. "Je to pro nás obrovský hnací motor, který nás v Zubří požene dopředu. Hlavně aby rozhodčí nepodlehli atmosféře" dodává s obavou. "Nastoupit by měl i Dan Čurda, takže pojedeme s tou nejsilnější sestavou a pokud se budeme držet taktických pokynů, nejsme bez šance. Věřím v naši výhru." Pokud by se podařilo v tabulce přeskočit Allrisk, mělo by to pro Špalka i velké osobní zadostiučinění. "Jsem velký kamarád s "Prckem"(Petrem Štochlem), neustále mezi námi probíhá hecování a tak bych měl na něj trumf v kapse."    

Zvukový záznam rozhovoru s Vladimírem Špalkem ve formátu MP3 -(750Kb)

Pořad	19.kola
Štart Nové Zámky - ŠKP Sečovce		8.12.2001	 17:30
TOPVAR Topoľčany - Považská Bystrica	8.12.2001	 18:00
1. MHK Košice  - ŠKP Bratislava	5.12.2001	 17:30
HC Baník Karviná - ALLRISK CAC Praha	38:25
Frýdek-Místek  - HC Dukla Praha	8.12.2001	 17:30
HC Zubří	    - HSC Plzeň	9.12.2001	 14:35

 

  4.12.2001 - Statistika HIL po 18. kole
Ani 18. kolo není výjimkou a tak máte možnost nahlédnout do statistických údajů po tomto kole...
30. 11. 2001 - Představujeme příštího soupeře
V neděli v 10:30 hodin, letos naposledy, se zaplní hala na Slovanech aby sledovala duel domácích HSC s celkem Topolčan. I během tohoto utkání naleznete na našich stránkách průběžný stav utkání. Dnes vám chceme představit celek Topolčan...

Klub:    HC THP TOPVAR Topoľčany
Adresa klubu:  Športová hala, Bernolákova 26, Topoľčany   955 01
e-mail:  agrostav1ty@stonline.sk

Zástupci klubu:    jméno                     Ing. Štefan Uhlár                   Edo Godál

                         funkce                    prezident klubu                     sekretář klubu 

Adresa haly, kapacita: Bernolákova 26,   955 01  Topoľčany,     1350 diváků

Největší dosažený úspěch:  Mistr SR (1994/1995, 1995/1996, 1997/1998)

                                            Vítěz SP (1993/1994)

                                             Čtvrtfinále EP - City Cup (1993/1994), LM (1996/1997)

Hodnocení družstva, výsledku v sezóně 2000/2001 (dle trenéra): Výkonnostní cíl splněný, ale v závěrečných zápasech play- off mohlo družstvo dosáhnout ještě lepších výsledků!(Leonid Ratner, trenér HC)

Cíl pro sezónu 2001/2002:    4. místo

Tip na vítěze:    Mistr ČR …HCB Karviná

                      Mistr SR  …1. MHK Košice

                     Vítěz HIL …HCB Karviná

Před sezónou přišli:  Zoltán Bergendi (Dunafer, Maďarsko), Tamas Marchis (Rumunsko), Branislav Hodál (Nitra), Pavol Bačik, Lukáš Klačanský, Ján Petruš, Tomáš Aschenbrenner - z dorostu

Před sezónou odešli: Tomáš Mažár (Bojnice), Samuel Mažár (Bojnice), František  Šulc (N. Zámky), Michal Meluš (Frýdek- Místek), Matej Fázik (Piešťany), Róbert Jančo - ukončení aktivní činnosti

Sponzoři: THP - Topoľčiansky hydinársky podnik, TOPVAR - Topoľčiansky                         pivovar, Agrostav Topoľčany, ZDROJ-HOS Chynorany, TRACHEA
                        Topoľčany

 

Číslo	Příjmení		Věk	Post		
dresu	 a jméno			hráče		
1 Vrábeľ Peter		22	brankář
2 Bergendi Zoltán		32	spojka	
3 Zachar Peter		20	pivot
4 Matušík Roman		21	spojka		
5 Godál Andrej		20	spojka		
7 Burianek Eduard		22	spojka	
8 Hodál Branislav		26	spojka
9 Bačik Pavol		18	pivot
10Ševčík Michal		21	křídlo
11Masaryk Ernest		21	spojka 		
12Handel Ladislav		21	brankář
13Králik Milan		24	spojka	
14Zaťko František		23	křídlo	
15Grznár Kamil		20	křídlo	
16Marchis Tamas		20	brankář		
17Soós Gábor		29	spojka	
18Vlnka Ladislav		29	křídlo
 Klačanský Lukáš		19	křídlo
 Petruš Ján		19	spojka
 Rafael Ladislav		20	brankář
 Aschenbrenner Tomáš	19	křídlo
Realizační tým:  Ratner Leonid       	trenér
         Jakubička Dezider    	asistent trenéra
         MUDr. Čaniga Jozef  	lékař
         Jančo Róbert        masér

 

29.11.2001 - Bude úspěšná série i nadále pokračovat?
Již čtyři utkání bez porážky mají za sebou hráči HSC, tuto sérii budou moci prodloužit v nedělním utkání proti slovenskému celku z Topolčan. Vzájemné měření sil jasně vyznívá ve prospěch Plzně. Doposud se tyto celky ve dvou ročnících společné ligy utkaly třikrát, dvakrát zvítězila Plzeň, jednou se soupeři rozešly nerozhodně. Letošní první zápas na palubovce Topolčan skončil v neprospěch domácích 18:21.
      V domácím dresu s největší pravděpodobností bude chybět Daniel Čurda, který kvůli zranění svalů vynechal i poslední duel s Frýdkem-Místkem. Na levé straně bude opět "operovat" Karel Nocar, ten ve své šesté ligové sezóně patří, tak jako v těch předchozích, mezi největší bojovníky a je tím nejlepším tažným motorem mladších hráčů svého týmu.

"Na utkání se už moc těšíme, chceme i nadále prodloužit naši úspěšnost a tím pojistit čtvrtou postupovou příčku, která by nám měla vydržet do konce tohoto roku" říká hned v úvodu Karel Nocar a pokračuje. "Víme, že slovenský soupeř má kvalitní mužstvo, ale pokud budeme i nadále podávat takové výkony jako v předchozích utkáních a opět nalezneme podporu u diváků, pak věřím, že body zůstanou v Plzni."

Nocar přiznává, že došlo v letošním ročníku k vyrovnání soutěže, a to díky velkým hráčským přesunům do slovenských mužstev. "K velkému rozdílu došlo na domácích hřištích slovenských mužstev, pokud však sledujeme jejich výsledky na hřištích soupeřů, přeci jen rozdíl nalezneme." Úspěšnost svého celku proti právě příštímu soupeři přičítá velkému nasazení a bojovnosti, kterou se může plzeňský celek chlubit. "Podle výsledků patří Topolčany letos mezi slabší celky, ale určitě nás to nesmí ukolébat k tomu, že to bude snadné. Je vidět, že letos se jim mnoho nedaří, přesto určitě nepřijedou do Plzně odevzdat body lacino." Jako velký úspěch plzeňské házené vidí Nocar hned několika člennou nominaci na utkání Východ - Západ. "Bereme to jako ocenění toho, že jsme na čtvrtém místě. Vlastně zbývají už pouze dva zápasy a pak odjíždíme do Povážské Bystrice, kde se letos exhibiční utkání koná.Teď se tím však mnoho nezaobíráme, neboť máme před sebou právě ty dva zmíněné zbývající zápasy." Devátý nejlepší střelec interligy se sám nikdy nepočítal mezi hráče, na kterých visí střelecká zodpovědnost. "Spíše jsem se vždy řadil mezi ty hráče, kteří by měli být prospěšni mužstvu příkladnou bojovností a nasazením. S odchodem Lojzy Mráze však bylo jasné, že produktivita bude ležet zejména na Danovi a mě." Přiznává, že částečnou spokojenost se střeleckou produktivitou má, ale vždy je prý co zlepšovat. "Pohybuji se někde okolo padesáti procent úspěšnosti, což si myslím není špatné, ale vždy je stále co zlepšovat." Nesouhlasí s tím, že Plzeň patří mezi absolutní špičku, ale přiznává, že svoji kvalitu neustále dokazuje. "Absolutní špička, to jsou Karviná a Frýdek-Místek, pak bych řekl je to vyrovnané. Například na víc má Dukla, která se letos pravděpodobně potýká s nějakým vnitřním problémem. Podle mého jsou místa po dvou jmenovaných mužstvech vyrovnané, je příjemné vědět, že my rovněž patříme na vrchol, a že s námi musí všichni počítat. Vždyť před soutěží nás leckteří odborníci zatracovali, ale nám se podařilo jim jejich teorii vyvrátit."   

Zde máte k dispozici zvukový záznam rozhovoru s Karlem Nocarem - formát MP (450Kb)

Pořad 18.kola
HC Zubří- TJ Štart Nové Zámky	1.12.2001		16:30
HSC Plzeň- TOPVAR Topoľčany	2.12.2001		10:30
HC Dukla Praha - ŠKP Sečovce	1.12.2001		14:00
1. MHK Košice - Baník Karviná	28.11.2001		17:30
ŠKP Bratislava - Frýdek-Místek	1.12.2001		11:00
MŠK Pov. Bystrica - ALLRISK 	1.12.2001		18:00
 

Informace pro vás připravují Ladislav Válek - Jaromír Pech

Starší články