SKP Frýdek-Místek - HSC Plzeň 34:28

Více jak šedesát branek viděli diváci středečního utkání devátého kola, v němž na palubovce ve Frýdku nastoupili házenkáři HSC Plzeň. Ve vyrovnaném a bojovném utkání ještě ve čtvrté minutě druhého poločasu vedli hosté 18:16. Poté přišla šestiminutovka domácích. Ti dokázali otočit výsledek ve svůj prospěch, zejména díky střelecké produktivitě Berky a Vala, kteří nastříleli dvacet jedna branek.
FRÝDEK-MÍSTEK--PLZEŇ 34:28 (14:15)
Sled: 0:1, 2:1, 3:5, 4:7, 5:8, 6:9, 7:10, 9:11, 11:11, 13:15, 15:17, 16:18, 25:19, 28:21, 30:22, 31:25, 32:26. Sedmičky: 0:3/3, vyloučení: 6:3, rozhodčí Novák, Skružný, 400 diváků.
FRÝDEK-MÍSTEK: M. Adamčík, Kulhánek - T. Adamčík 1, Veselý 2, Sklenák, Valo 10, Kovář 4, Kalous 2, Berka 11, Kejval, Szegény, Štefan 4.
PLZEŇ: Broško, J. Štochl - Voves 2, Špalek 4, Pauza 2, Nocar 6/1, Hynek, Čurda 8/2, Vraný, Buchta 4, Tureček 2, Klíma.
Ostatní utkání západní skupiny:
ALLRISK-DUKLA 27:25 (13:11)
ALLRISK: P. Štochl, Barák - Halčař, Cvejn 5, Kubec 5, Kordík 2, Hladký 9/5, Kovář 1, Straka, Farář, Ťupa 3, Brabec 2
DUKLA: Pavlíček, Marek - Piskač 1, Kuna, Stůj 3, Krempa, Kotrč 3, Věcek 2, Křížek 3, Jícha 4, Bártek, Jordák 9/3

KARVINÁ-ZUBŘÍ 37:19 (20:7)
 KARVINÁ: Galia, Slabý - Vašek 1, Farář 2, Titkov 1/1, Juříček 6, Drobek 2, T, Heinz 8, Konečný 7/4, Prokopec, Horák 2, Radčenko 3, Bednařík 5.
ZUBŘÍ: Struhala, Fabián - Lančí 3, Kuzo, Kulišťák, Ďurajka 1, Kiriljuk 11/1, Galus, Klimek 1, Kostjuk 2, Pavlík 1, Mičola.

1.  Karviná               9     9     0     0     297:201     18

2.  Frýdek-Místek     9     7     0     2     270:234     14

3.  Allrisk                 9     6     0     3     244:225     12

4.  Zubří                   9     4     0     5     215:257     8

5.  Plzeň                 9     2     2     5     189:203     6

6.  Dukla                 9     1     0     8     256:288     2

Ve středečním utkání ve Frýdku zaznamenali hráči HSC nejvíce vstřelených branek v tomto ročníku, přesto ani 28 gólů nevedlo k vítězství. Zeptali jsme se samotných aktérů, jak by hodnotili tento zápas ve formátu MP3 -  700Kb zde máte reakce jednotlivců (Miroslav Broško, Lukáš Buchta, Vladimír Marek, Karel Nocar)

Svoji interligovou premiéru měl ve Frýdku Místku brankář Miroslav Broško: "Ano bylo to mé první utkání, navíc na hřišti soupeře, který se může pochlubit velkým počtem reprezentantů. První poločas jsem se hodně soustředil, ve druhém pak přišla sedmibranková šňůra, tehdy jsem kluky moc nepodržel a pak už jsme se vezli."
Čtyři branky nadělil soupeři Lukáš Buchta. "Určitě mi ty branky pomohli zvednout sebevědomí, bohužel to však k vítězství nevedlo. A to i díky tomu, že soupeř ve druhé části přitvrdil a rozhodčí fauly nechávali bez povšimnutí."
Šest branek do sítě Adamčíka s Kulhánkem zaznamenal Karel Nocar "Je pravda že jsme včera dali nejvíce branek v letošním ročníku, ale také jsme jich tolik nikdy nedostali. Určitě jsme však Frýdku byli po dlouhou dobu vyrovnaným soupeřem."