HSC Plzeň - HC Dukla Praha 25:19

          Páteční předehrávka sedmého kola interligy přinesla Plzni zaslouženou první výhru na domácí palubovce. Po oboustranně vlažném začátku, dokázali domácí hráči během pěti minut otočit skore utkání z nepříznivého 2:3 na 8:3. Tento obrat určil další vývoj utkání.
         Domácí hráči nastoupili i s Janem Štochlem, jehož zranění po autohavárii mu umožnilo start do tohoto důležitého zápasu. Vždyť se hrálo o čtyři body, neboť v případě porážky by se situace HSC zkomplikovala, protože by se Dukla bodově dotáhla. Naopak výhra pomohla ke srovnání bodů se čtvrtým Zubřím. Obě mužstva začala utkání opatrně, vycházela se zabezpečené obrany a mnoho střeleckých pokusů v úvodní desetiminutovce k vidění nebylo. I proto byl ještě v polovině desáté minuty na časomíře stav 1:1. Poté se však Dukla dostala do vedení 3:2. Domácí nerezignovali, naopak přidali a výsledkem byla šesti branková šňůra, která znamenala vedení Plzně 8:3. Pozornou hrou v obraně si do konce poločasu HSC vedení udržovalo a tak odcházeli hráči do kabin za stavu 12:6. 
         Dukla ani ve druhém poločasu nedokázala vzdorovat a HSC si tak udržovalo vedení, když se opírali o dobrou obranu a výborného brankáře Štochla, Dukle zklamali především obě ostré spojky Jícha a Zemánek, nezachytali ji ani oba brankáři a pouze pivot Hrubý snese přísnější měřítko. V tabulce pátá Plzeň se tak poslední Dukle vzdálila na rozdíl čtyř bodů.

Sled branek 1:0, 2:3, 8:3, 10:4, 10:6, 13:6, 16:7, 19:9, 18:10, 20:12, 21:14, 23:15, 25:17. Sedmičky 1/1:5/2, vyloučení 3:1, rozhodčí Horáček a Novotný, 300 diváků.
PLZEŇ:
J. Štochl, Raška - Větrovec 4, Voves, Špalek 2, Pauza 4, Mašát 1, Nocar 5, Hynek 1, Čurda 7 (1), Vraný, Tureček 1.
DUKLA:
Kurial, Marek - Piskač, Zemánek 2, Stůj 3, Krempa, Kotrč 3, Hrubý 6, Věcek, Jordák 2, Jícha 3, Bártek.

POZÁPASOVÉ OHLASY

Jiří Liška(Dukla): "Chtěl bych pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství a určitě hodně  důležitému. Průběh utkání byl od stavu 3:2 z našeho pohledu jasný. Sami jste viděli, že už v první půli to byl z naší strany hodně odevzdaný výkon, za který bych se styděl. Dukla prožívá nevětší krizi poslední doby a nevíme jak z ní ven, stále se v tom točíme dokola. Situaci by mohl vyřešit nákup hráčů, na to však v současné době nemáme."
vladimir_marek.jpg (18919 bytes) Vladimír Marek: "Určitě je mezi námi spokojenost, zejména co se týká přístupu hráčů, nasazení a bojovnosti. Ukazuje se nám, že prim hraje obrana, je jedno zde je soupeřem Karviná, nebo Dukla. Zlepšil se i postupný útok, teď je zapotřebí potvrdit vzestupnou tendenci i v dalších zápasech. Za dnešní výkon musím pochválit všechny hráče." - zvukový nezkrácený záznam rozhovoru 140kB - RA (Real Audio)
Spokojený hrající trenér domácích Pavel Pauza: "Byl to pro nás klíčový zápas a o našem vítězství rozhodla jednak zlepšená útočná fáze a pak přítomnost Honzy Štochla brance. I když po autonehodě není ještě zcela v pořádku a jednu ruku ještě necítí. Jeho výkon zvedl obranu, které je alfou a omegou naší hry. Cením si toho, že i proti Dukle, která dokáže dát soupeřů třicet branek, jsme inkasovali pouze devatenáctkrát. Nic na tom nemění skutečnost, že její výkon byl pod dojmem našeho náskoku odevzdaný."

pavel_pauza.jpg (19990 bytes)

daniel_curda.jpg (22103 bytes)

 Daniel Čurda ohodnotil první domácí vítězství následovně: "Podle mého to byl náš nejdůležitější dosavadní zápas. Rozhodla větší chuť a hlad po vítězství. Dukle se letos moc nedaří a to potvrdila i dnes v Plzni. S největší pravděpodobností jim tam něco skřípe a to se projeví na herním výkonu celého mužstva." zvukový nezkrácený záznam rozhovoru 50kB - RA (Real Audio)

Jan Štochl se uvedl hned prvním perfektním zákrokem: "Naštěstí to bylo na tu zdravou stranu, kdyby to bylo na tu druhou bylo by to horší. Jinak jsem samozřejmě spokojen, vyhráli jsme a to vždy udělá dobrou náladu". Dalo by se dnešní utkání nazvat utkáním brankářů? "Spíše bych řekl na druhé straně nebrankářů. Dukla dnes neměla velkou oporu v brankářích, což kluci dokázali využít a vstřelit na naše poměry hodně branek."  zvukový nezkrácený záznam rozhovoru 50kB - RA (Real Audio) jan_stochl.jpg (17178 bytes)

FOTOREPORTÁŽ

hsc_dukla_3.jpg (52801 bytes) hsc_dukla_12.jpg (61276 bytes) hsc_dukla_11.jpg (60538 bytes)

Tluče bubeníček, tluče...
(teď však opravuje)

Střelecký pokus Daniela Čurdy

Vladimír Špalek při střelbě

hsc_dukla_6.jpg (36041 bytes)

hsc_dukla_7.jpg (66061 bytes)

hsc_dukla_8.jpg (53766 bytes)

Hrající trenér Pavel Pauza obchází protihráče

Ani Václav Vraný nešetřil brankáře Dukly

Jan Větrovec ve při střelbě ve výskoku

 
 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech, Ladislav Válek
Copyrighte ©
Poslední úprava: 08.10.2001