HSC Plzeň - Allrisk CAC Praha 19:20

Dramatickou podívanou nabídlo utkání 30. kola interligy, kdy na sebe narazily mužstva HSC Plzeň a Allrisku Praha. Duel byl navíc okořeněn nedávným přestupem Jana Štochla a Karla Nocara do pražského celku.  Prvně jmenovaný nastoupil do utkání až v poslední desetiminutovce a Karel Nocar zřejmě přemotivovaností překonal plzeňského gólmana pouze dvakrát.
        Do utkání vstoupili lépe domácí a první branku zaznamenal Petr Mašát, na 3:1 pro domácí v páté minutě zvyšoval Daniel Čurda. V 11. minutě Ťupa vyrovnával na 3:3, tentýž hráč o tři minuty později zvyšoval vedení hostí na 3:5. Domácí neustále dotahovali a tři minuty před koncem první části byl stav 6:9. Do konce první poloviny se každý ze soupeřů trefil ještě jednou.
       Druhý poločas se mnoho nelišil od toho prvního, domácí neustále museli dotahovat vedení hostů. Technickými chybami často darovali soupeři míče a ten toho dokázal využívat. Ve 13. minutě druhého poločasu snižoval Větrovec na 10:13. Ve dvacáté minutě to bylo pouze o dvě branky a sice zásluhou přesné trefy Špalka 15:17. Pak se podařilo hostům šest minut před koncem zvýšit na rozdíl čtyř branek, když přesným střelcem byl Cvejn 15:19. Závěr utkání ale patřil domácím hráčům, kteří dokázali postupně snížit náskok soupeře. Škoda nastřelené tyče necelé dvě minuty před koncem, Plzeň mohla dosáhnout alespoň na bod.  Na konečný výsledek upravil dvě vteřiny před koncem Jan Větrovec.   

Sled branek 2:0, 3:1, 4:5, 5:8, 7:10, 8:13, 10:14, 11:15, 14:16, 15:17, 17:19, 17:20, 19:20. Sedmičky 1/1:4/4, vyloučení 2:2, rozhodčí Horáček a Novotný, 300 diváků.

PLZEŇ: Broško - Větrovec 5, Špalek 5, Pauza 1, Mašát 2, Hynek, Čurda 3 (1), Uhlář 1, Vraný, Buchta 1, Zeus 1, Tureček.

ALLRISK: Musil, J. Štochl, P. Štochl - Cvejn 2, P. Farář, Kubec 1, Vtípil 3, Hladký 8 (4), M. Kovář, Nocar 2, Ťupa 3, Brabec 1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Rudolf Havlík (Allrisk): "Utkání mělo pro oba celky velký význam. Uvědomovali jsme si, že v případě porážky, by se nám vzdálilo play-off, o které hrajeme od počátku sezóny. Obě strany dnes bojovaly, měly velké nasazení, házené však scházela úroveň, zejména po technické stránce. Pokud bychom měli takto hrát play-off, tak bychom asi neobstáli. Opakovaně nás podržel Radek Musil."
Pavel Pauza: "Souhlasím z hodnocením kolegy, dnes asi trochu házená plakala. Bylo to určitě tím, že družstva byla hodně svázána taktickými pokyny. Snažili jsme se do druhé půle jít s cílem dávat branky z rychlých protiútoků. Dařilo se nám rychle přejít do útoku, ale proměňování šancí nebylo nejlepší. Rovněž trochu chyběla i odvaha. Do zápasu jsme se vlastně dostali až v závěru, kdy jsme ale už jenom korigovali vítězství Allrisku."
Jan Větrovec: " Dnes rozhodovalo hlavně to, že jsme nedokázali využít rychlých protiútoků, které jsme si vytvořili, ale nedařilo se v koncovce. Allrisku opět výborně zachytal Radek Musil, velké procento našich střel šlo buď do něj, nebo je zlikvidoval. Určitě své sehrálo i velké množství technických chyb, které jsme udělali."
Daniel Čurda: "Prostě nám to tam dnes nepadalo. Určitě jsme však byli silnějšímu Allrisku více než vyrovnaným soupeřem, když jsme to dokázali v závěru ještě zdramatizovat. Utkání by spíše slušela remíza."

Rozhovor s Janem Větrovcem a Danielem Čurdou ve formátu MP3 (200Kb)

FOTOREPORTÁŽ

plzen_allrisk_1.jpg (54541 bytes)

plzen_allrisk_3.jpg (53578 bytes)

plzen_allrisk_2.jpg (55287 bytes) 

Vladimír Špalek při střeleckém pokusu

Lukáš Buchta proniká skrze obranu soupeře

Lukáš Buchta při jednom ze 
svých průniků

 
 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech, Ladislav Válek
Copyrighte ©
Poslední úprava: 21.03.2002