HSC Plzeň - HC Zubří 29:24

         Utkání dvou tradičních rivalů, navíc sousedů v tabulce přineslo od samého úvodu překvapivě jednoznačný průběh. Domácí házenkáři vědomi si důležitosti utkání vstoupili do zápasu bez ostychu a pořádně se od úvodních minut do svého soupeře zakousli. Již v průběhu prvního poločasu si dokázali vytvořit rozhodující náskok, který udrželi až do závěrečného hvizdu.
         Prakticky první a jediné vedení v utkání pro hosty znamenala první branka Jurije Kiriljuka na 1:0.Poté domácí třemi brankami otočili vývoj na 3:1. V sedmé minutě to byl opět nejlepší hráč z celku hostí Kiriljuk, který ze sedmimetrového hodu upravoval na 4:3 pro domácí. Na rozdíl pěti branek zvyšoval ve 13. minutě taktéž ze sedmimetrového hodu Čurda 9:4. Domácím v těchto chvílích jednoznačně patřila palubovka a byli pány utkání. Nutno říci, že velký podíl na narůstajícím skóre měl domácí brankář Miroslav Broško, který si vedl velice dobře v souboji se zuberskými střelci. Na 12:6 zvyšoval vedení domácích ve 20. minutě Jan Větrovec a snad nikdo v hale nepochyboval, že by mohlo dojít k výraznějšímu obratu. Do kabin se tak odcházelo po úvodních třiceti minutách za stavu 15:8.
        I druhý poločas skýtal stejný obraz. Domácí převyšovali svého soupeře ve všech směrech. Bojovnost, nasazení a větší chuť po vítězství slavila úspěch. Proto nebylo překvapením, že po 35 odehraných minutách vedla Plzeň 17:9.  Pokud se hostům podařilo snížit, ihned následovalo opětovné zvýšení domácích a po polovině druhé části vedlo HSC 21:14. V 19. minutě nastoupil do branky na sedmimetrový hod do branky hostí Fabián, ale Petr Mašát se nemýlil -  26:18. Pohlednou házenou dokázalo obecenstvo ocenit řádně ocenit bouřlivým potleskem.  Svojí desátou brankou v utkání, dvě minuty před koncem, Kiriljuk upravil 28:22. V závěru se ještě podařilo hostům upravit na konečných 29:24.
        Body tak po zásluze zůstávají v Plzni a domácí hráči si díky tomu vytvořili výbornou pozici pro posledních pět zápasů základní části, v nichž sehrají čtyři zápasy na hřištích soupeřů.
Poločas: 15:8
Rozhodčí: Kohout, Dolejš
Sedmimetrové hody: 10/7 - 6/4 
Vyloučení: 6:5 
Diváci: 450
HSC: Broško - Větrovec 3, Špalek 9/3, Pauza, Mašát 5/2, Hynek, Čurda 8/3, Uhlář 1, Vraný, Buchta 1, Zeus 1, Tureček 1.
HC Zubří: Struhala, Fabián - Kulišťák, Kiriljuk 10/1, Opálka, Klimek 1, Lančí 5, Kuzo 3/3, Pavlík, Kostjuk, Mičola 5.

Řekli po utkání

Trenér Jiří Mika (Zubří): "Nezbývá mi nic jiného než domácím pogratulovat, předvedli perfektní výkon a jejich výhra je zcela zasloužená. Nedokáži pochopit výkon našeho mužstva, jsem z toho rozčarován. Hráli jsme alibisticky a soupeři jsme jeho výhru částečně usnadnili. Minulý týden jasně přehrajeme o patnáct branek Sečovce a dnes zde podáme takový výkon."
Trenér Pavel Pauza: "Podali jsme v jednom z nejdůležitějších zápasů bojovný výkon, který jsme korunovali vítězstvím. Určitě nám po psychické stránce pomohla poslední výhra s Povážskou Bystricí. Chtěl bych všem poděkovat za jejich příkladný boj."

Záznam tiskové konference po skončení utkání - formát MP3 (390Kb)

Vladimír Špalek: "Vstupovali jsme do tohoto zápasu s tím, že musíme od začátku do soupeře vletět, nedat mu sebemenší naději na bod. Zubří je mužstvo, které si to dokáže v útoku ohlídat, šanci si připravit. Určitě byl rozhodující začátek utkání a naše nasazení po celé utkání." 
Daniel Čurda: "Určitě jsme nepočítali s tím, že nám takto vyjde vstup do utkání. Myslím, že jsme do zápasu vstoupili úplně famózně, vše nám vycházelo, navíc chytal výborně Míra Broško. Sedmibodový náskok, který jsme si v průběhu prvního poločasu vytvořili, byl nakonec rozhodující. Byl to pro nás hrozně důležitý zápas, máme nyní vlastně sedm bodů na Duklu a už se nemusíme tolik obávat o baráž."

Zde si můžete přehrát rozhovory s oběma hráči ve formátu MP3 (210Kb)

Allrisk Praha - Karviná 24:28 (12:13) 
Nejvíc branek: Ťupa 7/2, Hladký a Brabec 5 - Vašek 6, K. Heinz a Láclavík 5, Radčenko 4. 

Sečovce - Nové Zámky 28:25 (17:11) 
Nejvíc branek: Bondal 7/5, Murín 6, Schmiedt 5 – Straňovský 6, Mokrýš 5, Mojzes 4. 

Povážská Bystrica - Topvar Topoĺčany 32:16 (16:8) 
Nejvíc branek: Trabelssie 7, Vicena a Gruca 5 - Matušik a Burianek 4, Klačanský 3.

ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 30:29 (15:16) 
Nejvíc branek: Lužak 7, Taĺo 6 - Justus 15, Chripák 4. 

Dukla Praha - Frýdek-Místek 23:34 (14:15) 
Nejvíc branek: Jordák 7, Křížek a Hrubý 4 - Valo 8/1, Berka 7, Kraus a Szegény 5.  

FOTOREPORTÁŽ

hsc_zubri_27_1.jpg (49496 bytes)
Jan Větrovec celkem třikrát překonal 
brankáře Zubří Struhala
hsc_zubri_27_2.jpg (64870 bytes)
Petr Mašát se snaží přejít přes 
dva zuberské hráče
hsc_zubri_27_3.jpg (61451 bytes)
Nejlepším střelcem Plzně byl s devíti 
brankami Vladimír Špalek
hsc_zubri_27_4.jpg (57849 bytes)
Hrající trenér Pavel Pauza tísněn protihráčem ve střelecké pozici
 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech, Ladislav Válek
Copyrighte ©
Poslední úprava: 11.03.2002