HSC Plzeň - TJ Štart Nové Zámky 23:27

Utkání třetího mužstva západní divize a druhého východní vyznělo lépe pro slovenský celek. Na domácích byla v úvodu utkání patrná nervozita, která ovlivnila vývoj utkání. Po utkání tak v plzeňské kabině zavládlo zklamání.
      Nepřesnost při střelbě a chyby v obraně  domácích hráčů ovlivnily úvod utkání. Hosté se tak překvapivě ujali v 6. minutě vedení 3:0. První střelecký úspěch domácích, kterým korigoval na 1:4, zaznamenal až v sedmé minutě
Daniel Čurda. V 11. minutě zvyšoval ze sedmimetrového hodu Straňovský na 5:2. Na 5:7 upravoval rovněž ze sedmičky Daniel Čurda. Svojí první brankou v utkání vyrovnával v 19. minutě Větrovec na 8:8. Ještě 4. minuty před koncem prvního poločasu byl nerozhodný stav 9:9. Domácí pak dokázali třemi brankami svrhnout vedení na svoji stranu.
      Svojí pátou brankou otevřel účet druhé části Daniel Čurda. Na 14:12 zvyšoval vedení domácích v páté minutě Pavel Pauza. Ještě v 10. minutě druhého poločasu vedli domácí dvoubrankovým rozdílem 16:14 o minutu později vedení ještě zvýšil Špalek. Poté hosté vyměnili brankáře Trepku Faiglem. Poslední čtvrthodina, tak jako ta úvodní, nebyla ze strany domácích dobře odehraná a 12. minut před koncem hosté vyrovnali na 17:17 a dokonce otočili vedení na svoji stranu. Sedm minut před koncem však bylo opět vyrovnáno 21:21. Poslední minuty utkání ale vyzněly lépe pro hosty, kteří v rozhodujících chvílích utkání prokázali větší zkušenost a vyzrálost. Body tak nakonec překvapivě putují na Slovensko.
HSC Plzeň - Štart Nové Zámky 23:27
Poločas: 12:10
Rozhodčí: Kohout, Dolejš
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3
Vyloučení: 5:5
Diváci: 400

HSC: Broško - Špalek 2, Větrovec 2, Pauza 6, Mašát 1, Hynek 1, Čurda 8/2, Vraný, Buchta 3, Zeus, Voves
Štart: Trepka, Faigl - Hataš 2, Mojzes 8, Mézsároš 4, Straňovský 7/3, Oros 2, Sakar 1, Mokryš, Kozmér, Szapu, Jančo 2.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Pavel Pauza: "V útoku jsme nebyli schopni si vytvořit tlak, nedařilo se ani v obraně. Řečeno slušně, hodně nepodařené utkání. Také jsem měl hned po utkání, i když to nemám ve zvyku, hodně hlasitý proslov ke hráčům v kabině. Ne všichni odevzdali to, co vím, že v nich je."
Vladimír Marek:"Věděli že nás nečeká slabý soupeř, Nové Zámky dlouhodobě prokazují dobrou výkonnost. Sportovně musím uznat, že dnes nás Nové Zámky předčili po herní stránce. My jsme bojovali, ale chyby v útoku soupeř dokázal trestat brankami. To si myslím že bylo rozhodující."
Daniel Čurda: "I přestože jsme se upozorňovali, že se nesmíme nechat od začátku zatlačit do obrany, stalo se přesně to, co jsme si nepřáli. To se odrazilo na naší hře ať v obranné fázi, tak i v útoku, kde jsme selhali. Přesto jsme dokázali vývoj otočit a po poločasu jsme vedli, stejně jako po polovině druhé části, určitě jsme měli šanci vyhrát. Bohužel jsme ji propásli."

Zde máte k dispozici rozhovor s Danielem Čurdou v MP3 formátu (310Kb)

Miroslav Broško: "Určitě jsem si svoji domácí premiéru představoval docela jinak. Nestálo při nás štěstí a v závěru nám možná trochu chyběli síly."

Považská Bystrica - Zubří 28:23 (14:8)
Nejvíce branek: Trabelssie 6, Polakovič 5/1, Stoklasa 5 - Kiriljuk 8/3, Pavlík 7, Kuzo 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 1300.

Allrisk Praha - Topoľčany 45:15 (25:4)
Nejvíce branek: K. Nocar 9, P. Brabec a Cvejn po 8 - Buriánek 8. Rozhodčí: Nesvadba, Směja. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/1. Vyloučení: 0:0. Diváci: 200.

Dukla Praha - Košice 25:27 (12:12)
Nejvíce branek: Piskač, Kotrč, Hrubý, Barták, Jordák, Jícha, Bártek a Zemánek po 3 - Chripák 7, Justus 7/1. Rozhodčí: Skružný, Novák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 100.

Sečovce - Frýdek-Místek 24:27 (11:13)
Nejvíce bodů: Seman 7/5, Murín 5, Pavol Jano 4 - Kraus 13, Kovář 5/4, Valo 4. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4. Vyloučení: 7:8. ČK: Peter Jano - Kejval. Diváci: 450.

ŠKP Bratislava - Karviná 23:22 (13:14)
Nejvíce branek: Tallo 11 - Heinz 7. Rozhodčí: Kavulič, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 7:6. ČK: Nižnan (Bratislava). Diváci: 350.