HSC Plzeň - HC Dukla Praha 25:29

Středeční duel 22. kola mezi HSC a Duklou Praha kromě boje o důležité body přinesl i loučení dvou hráčů v plzeňském dresu. Jan Štochl a Karel Nocar nastoupili k poslednímu zápasu v barvách plzeňského klubu, neboť cesty obou hráčů míří do Allrisku Praha.
        Utkání začali lépe domácí hráči a ujali se vedení brankou hrajícího trenéra Pavla Pauzy. V 6. minutě při početní výhodě zvyšoval na 4:2 Petr Mašát, domácí hráli v pohodě a nic nenasvědčovalo opaku. V desáté minutě vedla Plzeň 6:3. Vzrušení a řadu vyloučených na obou stranách přinesla druhá desetiminutovka prvního poločasu. To nahrálo hostům, kteří dokázali snížit vedení HSC na jednu branku. Přesto si domácí udržovali vedení téměř až do samého závěru prvního poločasu. Poprvé se hosté ujali vedení až ve 29. minutě 12:11 a tímto stavem skončil i první poločas.
         Nabuzení hosté pokračovali i v úvodu druhé části kdy dokázali odskočit na pětibrankové vedení. Na rozdíl čtyř branek(18:14) snižoval v osmé minutě ze sedmimetrového hodu Daniel Čurda. Hosté však znovu dokázali odskočit na šest branek (19:25). Nesoustředěnost v obraně nedovolovala plzeňským hráčům stav zkorigovat, přesto ve 27. minutě byl na ukazateli stav 24:26. V závěru ale hosté pozornou hrou v obraně dokázali vítězství uhájit.
Diváci: 500
HSC Plzeň: J. Štochl, Broško - Větrovec 2, Špalek 2, Pauza 5, Mašát 4, Nocar 6, Hynek, Čurda 6/1, Uhlář, Vraný, Buchta.
Dukla: Marek, Kurial - Piskač 5, Krempa 3, Kotrč 6, Hrubý, Barták 2, Křížek, Jordák 4/1, Kylíšek, Jícha 6, Bártek 2.
Řekli po utkání

Pavel Pauza: "Dnes nám chybělo kolektivní pojetí hry, byl to individualismus nejhrubšího zrna. Každý moc chtěl dokázat, že je král, že on to dokáže. Vytratilo se z nás to, co nás předtím zdobilo, chybělo to, co nás dovedlo k vítězství v Košicích. Naší chybou také bylo, že jsme nedokázali více zužitkovat začátek utkání, kdy byla Dukla hodně ustrašená, bylo patrné, že si byla vědoma toho, že si přijela pro prohru. Vedli  jsme 4:2, 5:2 a 9:6, pak jsme se chybou při střídání poslali do čtyř. Duklu jsme tím dostali do hry, navíc jsme přestali hrát v útoku. Každý čekal na toho druhého co udělá, bylo to utrpení, jinak se to nazvat nedá. Musíme teď co nejdříve zapomenout na dnešní porážku a připravit se na neděli, kdy nás čeká další utkání."

Rozhovor s Pavlem Pauzou ve zvukovém formátu - MP3 (310Kb)

Jan Štochl: "Určitě byla moje představa o loučení s plzeňským dresem odlišná. Bohužel to dnes nebylo z naší strany nejlepší utkání. Propadli jsme při obranné hře, tolik se nedařilo ani při zakončování. Mrzí mi to, chtěl jsem se s plzeňským obecenstvem rozloučit veseleji."

Karel Nocar: "Každopádně jsem věřil tomu, že se rozloučíme vítězstvím, bohužel se to nepovedlo. Myslím, že dnes jsme nehráli, tak jak je zde zvykem. Zápasy s Duklou jsou vždy takovým derby, v němž rozhoduje vždy kdo více bojuje a v tom nás dnes Dukla dokázala přehrát."

Karviná - Frýdek-Místek 27:26 (14:11) Nejvíce branek: Drobek 8, Radčenko 5, Vašek a Konečný po 4 - Kovář 9/4, Valo 6, Berka 5.

Zubří - Allrisk Praha 24:23 (12:12) Nejvíce branek: Kulišťák 7, Kiriljuk 4 - Ťupa 7/3, Hladký 5/1.

Nové Zámky - Topoĺčany 31:23 (15:12) Nejvíce branek: Stráňovský 10, Oroš 5 - Bergendi 7, Zachar 5.

Košice - Sečovce 25:28 (11:12) Nejvíce branek: Krak 10, Justus 5 - Seman 10, Murín 6.

ŠKP Bratislava - Považská Bystrica 22:29 (11:15) Nejvíce branek: Hlavtur 6 - Kukučka a Gruca po 8.