HC Zubří - HSC Plzeň 20:17

Devatenácté kolo interligy uzavřelo letošní kapitolu zápasů. Příští kolo se hraje až po reprezentační přestávce v únoru. Plzeň se letos naposledy představila na palubovce v Zubří, kde již třetím rokem nedokázala zvítězit.
       Vstup do utkání vyšel lépe domácím hráčům, když se brzy ujali vedení 2:0, přesto hosté dokázali v páté minutě vyrovnat Tomášem Vovsem na 2:2. Zajistit Plzni vedení mohl Špalek, když dostal ideální přihrávku od Jana Štochla, ale Fabián jeho úmysl vystihl. Během první části dominovaly na obou stranách obrany na čele s brankáři. Na první vedoucí branku čekali hosté až do 15. minuty, kdy uspěl Karel Nocar - 3:4. Domácí se pak začali střelecky prosazovat a ve 22. minutě opět vedli 7:6. Do kabin se tak odcházelo za stavu 11:7.
       V úvodu druhé části mohl zkorigovat výsledek Nocar ze sedmimetrového hodu, ale nepodařilo se mu překonat zuberského brankáře. Učinil tak o několik sekund později z herní situace 11:8. Kompaktně hrající domácí obrana mnohdy na hranici tvrdosti, dělala dlouhé minuty hostům ze západu Čech problémy a domácím se dařilo udržovat čtyř gólový náskok. V závěru druhé desetiminutovky se přeci jen hosté prosadili, a Větrovcem snížili na rozdíl jediné branky 17:16. Domácí trenéři si vzali oddechový čas, a uklidnili své hráče. To domácím pomohlo a opět unikli  na tři branky. Taktickým výkonem v závěru už Zubří nedovolilo Plzni vyrovnat.
      Po devatenácti odehraných kolech jsou tak plzeňští házenkáři na čtvrtém místě, když na třetí příčku ztrácejí jeden bod. Zubří se díky výhře dotáhlo Plzni na čtyři body.
Poločas: 11:7
Nejvíce branek:
Kuzo 9/3, Kiriljuk 4/1, J. Mičola 3 - Mocar 6, Čurda a Voves po 4. Rozhodčí: Podlúcký, Rudinský. Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/1. Vyloučení: 3:0. Diváci: 600.