HC Dukla Praha - HSC Plzeň 24:28

Šestnácté kolo svedlo k sobě dva tradiční rivaly, pražskou Duklu a plzeňské HSC. Plzni se v interlize na Duklu daří, vždyť doposud neokusila ve vzájemném měření sil porážku. Nejinak tomu bylo i tentokráte.
       Domácí sice v samém úvodu začali lépe a ujali se vedení 2:0, hosté však dokázali otočit na 3:4. Poté se obě mužstva střídala o vedení a ve 21. minutě byl nerozhodný stav 9:9. Od 24. minuty však plzeňští vstřelili čtyři branky, domácí pouze dotahovali a tak po prvním poločasu vedla zaslouženě Plzeň 14:12.
      V úvodu druhé části Plzeň ještě zvýšila své vedení, když zaznamenala dvě branky. Čtyř brankové vedení si udržovala a ve 39. minutě vedli hosté 18:14. Poté se však prosadili domácí hráči a ve 14. minutě druhého poločasu vyrovnali na 18:18. Byli to však opět hosté, kteří se vzchopili a znovu soupeři utekli na čtyři branky (22:18). Pozornou hrou v obraně a díky střelecky disponovanému Větrovci dotáhli hosté utkání po zásluze do vítězného konce.
Poločas: 12:14
Sedmičky: 4/3 - 1/1
Rozhodčí: Novák P., Skružný
Diváci: 250
HSC Plzeň: Štochl J., Broško - Větrovec 10, Voves 1, Špalek 3, Pauza 1, Nocar 3/1, Hynek 1, Čurda 4, Vraný 2, Buchta 2, Tureček.
Vladimír Ebrle: "Většinu utkání jsme vedli a tak si zaslouženě odvážíme z Prahy důležité body. V úvodu utkání se sice domácí ujali vedení 2:0, dokázali jsme však vývoj otočit na 4:3 pro nás. Dnes jsme prokázali větší chuť po vítězství, převýšili jsme soupeře v nasazení a opět výborně zachytal Honza Štochl. Radost z vítězství kazí pouze zranění Daniela Čurdy u kterého je podezření na natržený sval pravé nohy, který se v pondělí podrobí podrobnému lékařskému vyšetření.“
Allrisk Praha - Zubří 21:14 (12:8)
ejvíce branek: Kubec 5, Brabec 4 - Kostjuk 3/2, Kiriljuk 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/2. Vyloučení: 4:5. ČK: Kubec (Allrisk). Diváci: 300.

Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 27:16 (12:6)
Nejvíce branek: Gruca 10, Polakovič 5/1, Trabelssie 4 - Pitelka 3, Seneši 3/1. Rozhodčí: Kahulič, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 6:7, ČK: Tallo, Bičaník (oba Bratislava). Diváci: 1100.

Topoĺčany - Nové Zámky 15:25 (6:8)
Nejvíce branek: Bačik 3, Soós 3, Matušík 2 - Stráňovský 7, Mojzes 6, Galla 4. Rozhodčí: Beňo, Rančík. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 700.

Frýdek-Místek - Karviná 39:34 (19:17)
Nejvíce branek: Berka 17, Kovář 12/4, Krahulík 5 - Radčenko a K. Heinz 6, Vašek 5. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2. Vyloučení: 8/6. Diváci: 400.

Sečovce - Košice 23:20 (13:11)
Nejvíce branek: Szücs 6, Seman 4, Peter Jano 3, Tabačko 3 - Chripák 5, Zaťko 5, Saloka 5. Rozhodčí: Struhár, Karlubík. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/0. Vyloučení: 1:4. Diváci: 600.