HSC Plzeň - HC Zubří 20:16

Neuvěřitelně dramatický souboj shlédla hala na Slovanech při středečním utkání jedenáctého kola interligy mezi HSC Plzeň a HC Zubří. Tak dramatickou zápletku v samém závěru by nenapsal ani ten nejlepší spisovatel hororů. Narazily na sebe dva sousedi v tabulce, a tak se vlastně hrálo o čtyři body, neboť vítězství hostů ze Zubří by navýšilo propast mezi čtvrtým a pátou Plzní. Jenže neúnavná bojovnost domácích borců slavila úspěch proti všem a výsledek se dostavil v podobě vítězství 20:16.
           Obě mužstva zahájila utkání opatrně, a na obou stranách se v úvodu nedařilo střelcům ani na jedné straně, všichni tak dávali vyniknout brankářům na obou stranách. Vedení se ujali hosté, ale bojovní domácí dokázali nejen vyrovnat, ale získat si i náskok, který si udržovali až do konce prvního poločasu.
           Úvod do druhé části zahajovali plzeňští hráči v početním oslabení o dva hráče, přesto dokázali čelit atakům soupeře. Poté si však vybrali slabší chvilku a dovolili soupeři snížit náskok pouze na jednu branku 11:10. Hráčská lavička domácích si vzala oddechový čas, výsledkem bylo opětovné získání náskoku. Dramatický závěr zvedal diváky ze sedadel a diváci mohutným povzbuzováním pomáhali Plzni plnit svůj cíl - vítězství. 
            To se však rodilo těžce, neboť nejprve poslali rozhodčí domácí do čtyř a když úspěšně hru v oslabení přečkali, opět obdarovali Plzeňany dalším trestem. Nabídnutou příležitost ke zkorigování stavu však již křečovitě hrající hosté nedokázali využít a tak vítězství po právu zůstalo v Plzni.
         Vítězstvím tak Plzeň poskočila na čtvrtou příčku a nyní ji čekají dva zápasy venku. Nejprve v sobotu v Povážské Bystrici a poté ve středu nastoupí proti Karviné.

 
HSC Plzeň - HC Zubří 20:16 (10:6)

HSC Plzeň: J.Štochl, Broško -  Špalek, Pauza 2, Nocar 6,
Hynek, Čurda 6/2, Vraný 2, Buchta, Zeus 2, Tureček 2, Klíma
HC Zubří: Fabián L., Struhala - Durajka 1, Kulišťák 1, Kiriljuk 7, Galus, Opálka, Klimek 1, Kuzo 3/1,  Pavlík 1, Kostjuk 1, Mičola 1.
Sled branek 0:2, 2:2, 5:3, 8:4, 10:6, 11:10, 16:11, 16:14, 17:15,18:16, 20:16
Rozhodčí:
Pešta, Poláček. 
Sedmimetrové hody:
4/2 - 4/1. 
Vyloučení:
7:5. 
Diváci:
500.

A jak hodnotili utkání jeho samotní aktéři?

Střelecky se v tom nejlepším světle předvedl Daniel Čurda – „Byl to hrozně těžký zápas. Nevím jak to vypadalo z hlediště, ale mě se zdálo, že jsme hráli proti všem. Přišlo mi že ani my jsme nepodali docela optimální výkon, přesto jsme silou vůle a bojovností dokázali utkání dovést do vítězného konce.“

Skutečnou jedničkou nejen pro shodné číslo na dresu byl Jan Štochl -  Jednoznačně náš nejlepší zápas. I když se nám zase až tolik nedařilo, dokázali jsme vítězství urvat, síla našeho celku je právě v enormním nasazení a bojovnosti. Je moc dobře, že jsme Zubří porazili a tím postoupili na čtvrtou postupovou příčku.“

Nezměrnou radost z vítězství nezakrýval ani neúnavný bojovník Karel Nocar - Je mi hrozně fajn, i když jsem obrovsky unaven, vítězný pocit veškerou únavu smaže. Chtěli jsme vyhrát, dokázali jsme vyhrát a to je pro psychiku mužstva do dalších bojů hrozně moc důležité.“

Trenér Vladimír Marek v samém závěru přišel téměř o hlasivky – „Viděli jsme bojovné utkání na obou stranách. Dominovaly obrany a oba brankáři. Byla to spíše hra jednoho proti jednomu, obě obrany byly jak skály. Nám se podařilo dříve se prosadit a vedení si ohlídat, nejen zásluhou předvedeného výkonu, ale zejména díky obrovskému nasazení a bojovnosti.“

 
Rozhovory - Daniel Čurda, Jan Štochl a Karel Nocar ve formátu MP3

Zhodnocení utkání Vladimírem Markem - formát MP3

Vítězný pokřik zněl těsně po utkání - formát MP3

 

Allrisk CAC Praha - HC Baník Karviná 28:24 (15:10)
Nejvíce branek:
Kubec 9, Hladký 7 - Juříček 7, Konečný, Karás a Drobek po 4.

Dukla Praha - Radegast Frýdek-Místek 32:36 (14:15)

Nejvíce branek: Kotrč 8, Stůj 6/1 - Valo 9, Kovář 9/4.

ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 22:18 (14:8)
Nejvíce branek: Tallo 6, Olšavský 5 - Justus 6.

MŠK Považská Bystrica - HC THP Topvar Topoľčany 27:17 (10:9)
Nejvíce branek: Polakovič 7/5, Kukučka 5, Cifra 4 - Králik 4, Ševčik 4/2, Grúň 3.

Sečovce - Nové Zámky 20:22 (8:10)
Nejvíce branek: Seman 9/4, Šmíd 4 - Oros 5, Straňovský 4. 

FOTOREPORTÁŽ

hsc_zubri_1.jpg (58706 bytes)

hsc_zubri_2.jpg (59070 bytes)

hsc_zubri_3.jpg (48500 bytes)

Václav Vraný si připsal proti Zubří dva úspěšné střelecké pokusy

Tradiční oporou plzeňských řad byl Daniel Čurda

Neúnavný bojovník a hnací motor HSC Karel Nocar

hsc_zubri_4.jpg (47132 bytes)

hsc_zubri_5.jpg (48886 bytes)

Střelecký pokus Milana Zeuse, i ten si připsal dvě branky

Hrajícího trenéra Pavla Pauzu se snaží zastavit Kuzo a Klimek 

 
 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech, Ladislav Válek
Copyrighte ©
Poslední úprava: 25.10.2001