NOVINKY

13.12.2000 - Vyhlášení nejlepšího házenkáře roku 2000
Alois Mráz, hráč HSC Plzeň, se umístil v anketě o nejlepšího házenkáře České republiky na druhém místě, zvítězil karvinský David Juříček. Dvaadvacetiletý Plzeňan byl házenkářskými experty navíc vybrán do Zlaté sedmičky, do týmu nejlepších českých hráčů působících v Handball International League, na post levé spojky. "Byl bych šťastný, kdybych vyhrál, ale nejsem v žádném případě z druhého místa zklamaný," prohlásil ještě na pódiu po dekorování vítězů Alois Mráz, kterému letos na házenkářské výsluní pomohla především excelentní střelba. V tabulce nejlepších ligových kanonýrů je stejně jako v anketě o nejlepšího českého házenkáře druhý za Juříčkem. Karvinský pivot během šestnácti kol nastřílel sto třináct gólů, Mráz  jedenaosmdesát.

O nominaci do  Zlaté sedmičky se ještě ucházeli další dva Plzeňané. Daniel Čurda, na post pravého křídla a Karel Nocar o místo na levém křídle. Až v závěrečném finále je o několik hlasů předběhli Michal Kraus z Frýdku-Místku a Pavel Hrachovec ze Zubří.  Druhý nejlepší házenkář České republiky Alois Mráz by však elitní sedmičku sestavil úplně jinak. "Na pravou spojku bych dal Vala z Frýdku-Místku, na střed  Radčenka z Karviné, pravé křídlo by hrál Daniel Čurda a na druhou stranu jednoznačně patří Karel Nocar," upřednostnil Mráz v nominaci oddílové kolegy.

Plzeňská házená získala i další ocenění. V anketě Talent roku rozhodli trenéři, funkcionáři a novináři, že nejlepším je odchovanec SKU HSC Plzeň Filip Jícha, která nyní působí v pražské Dukle.

 

13.12.2000 - Vyhlášení nejlepšího házenkáře roku 2000 provázel trapas
             Nejlepším pravým křídlem mezi ligovými házenkáři byl při slavnostním ceremonielu ve Zlíně vyhlášen Daniel Čurda. Hráč HSC Plzeň si však pocit slávy vychutnával jen  čtvrt hodiny. "Při vyhlašování hráčů nominovaných do Zlaté sedmičky -  sestavy nejlepších českých ligových házenkářů na jednotlivých postech za rok 2000 - mne pozvali na podium, kde mi blahopřáli a předali cenu pro nejlepší pravé křídlo. Hned vzápětí si šel pro ocenění jako nejlepší pravá spojka Martin Hrib z pražské Dukly. Když se vrátil na své místo a prohlížel si cenu, zjistil, že je na ní vyryto jméno jeho oddílového kolegy Jaroslava Zemánka. Tak jsem se podíval na svoji a na té zase bylo jméno frýdeckomísteckého Michala Krause," popsal začátek zmatků, které provázeli slavnostní zlínský Den házené.

Oba házenkáři hned vyhledali prezidenta Českého házenkářského svazu Jaroslava Gattermayera a požádali jej o vysvětlení. "Šéf Českého svazu vyčkal až celý slavnostní ceremoniál skončí a pak se přišel omluvit. Řekl, že někdo prý asi spletl obálky se jmény a ceny nám nepatří, vítězi jsou skutečně ti, jejichž jména jsou na cenách," řekl už s úsměvem Daniel Čurda, který ale přiznal, že se mu takové jednání nelíbilo. "Oficielním vítězům Zemánkovi a Krausovi pak předseda Gattermajer, aby neměl ostudu, předal ceny beze svědků v rohu sálu," dodal Čurda.

Předsedovi Českého svazu házené příliš do řeči nebylo, on totiž seriál trapasů navíc ještě sám korunoval. Při předávání ceny nejlepšímu českému házenkáři karvinskému Davidu Juříčkovi ulomil na podiu z poháru vrchní ozdobu. "Byla to jen organizační chyba, těžko se k tomu mohu vyjádřit, protože jsem slavnostní akt vyhlašování nejlepších neřídil," bránil se Gattermayer, který se ohradil proti nařčení, že původní výsledky ankety byly na poslední chvíli změněny. "Pro tisk jsme vydali oficální výsledky ankety hodinu předem a tam bylo vše správně," tvrdil předseda, který ale nedokázal vysvětlit, jak se do rukou konferenciéra večera dostali úplně jiné obálky.

Předseda Gattermayer pak už raději přesměroval na sebe poznámku, že nemajetný Český svaz házené koupil laciné a nekvalitní poháry, které nepřečkaly ani slavnostní ceremoniál. "Byl to klasický pohár a ozdoba, sesvazovým znakem byla špatně přiletovaná. Při předávání jsem si všiml, že je nakřivo, snažil se ji srovnat a ta upadla," vysvětlil předseda. "Snad si nedomníváte, že poháry pro nejlepší české házenkáře kupujeme v obchodě s partiovým zbožím," dodal Jaroslav Gattermayer.            (red)

 

 

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001