ROZHOVOR

  5.2.2001 - Těsně před zahájením druhé části HIL
          Dva měsíce přestávky se pomalu naplnily a tento týden opět odstartuje házenkářská Interliga. Program nabere nyní díky reprezentační odmlce na obrátkách a hráče tak čeká herní rytmus dvou zápasů v týdnu. Hracími dny jsou středa a neděle a jednotlivá mužstva budou moci dokázat jak využili času pro získání potřebné fyzické kondice a herní pohody. Tato otázka i další směřují na třiatřicetiletého trenéra plzeňského týmu Pavla Pauzu

 

Jak jako trenér hodnotíte právě končící přestávku? Byla z vašeho pohledu prospěšná?
"To jestli byla prospěšná, nám ukáží až jednotlivé zápasy, v každém případě jako klad vidím to, že se reprezentanti vrátili rozehraní a v dobré formě, mám na mysli ty, co byli od nás.
Rmoutí mi snad jen jejich zdravotní stav, neboť Dan Čurda má lehkou kýlu, Karel Nocar kulhá, trápí ho

vykloubený malíček, Lojza Mráz je naštěstí v pořádku. Co se týká ostatních hráčů, měli jsme čas, abychom pracovali na jejich fyzické kondici a pohybu. Určitě se za ty dva měsíce zlepšili a posunuli o něco dále, jsou ve věku 17-21 let, kdy jakýkoli pokrok, je na nich patrný. Věřím tomu, že se nám úsilí vyplatilo, avšak prubířským kamenem budou až samotné zápasy. Uděláme však maximum pro to, abychom vylepšili současné páté místo v tabulce."
Z čeho bude tedy vycházet váš herní styl?
"Jak se ukázalo i na mistrovství, vždy je základem zabezpečená obrana a rychlé útoky. Na systém obrany co hrajeme, si myslím hráčsky vybaveni jsme, navíc obranu dokáží podpořit i oba kvalitní brankáři. Co bychom potřebovali, a to je problém, že na pravé spojce máme praváka, potřebovali bychom leváka, toho bychom dokázali velice dobře uplatnit."
Koncem ledna jste mužstvo posílili, objevil se zde Tomáš Kratochvíl, může on problém pravé spojky vyřešit?
"Tak jak mám zatím poznatky, zdá se, že šanci bude dostávat a právě na místě pravé spojky. Je to hráč dobře pohybově nadaný, míčová technika mu nedělá problémy, jedině snad trošku potřebuje nabrat na váze. U Tomáše je šance, že bychom s ním mohli oživit hru na pravé straně a tím dostat více do hry Dana Čurdu." 
Máte již nějakou představu o základní šestce pro utkání se Zubřím?
" V podstatě se moc lišit nebude od té předchozí, počítám s Karlem Nocarem, Lojzou Mrázem, Petr Mašát, Michal Uhlář, nebo Tomáš Kratochvíl, Dan Čurda, Láďa Špalek."
Dva měsíce je dlouhá doba, aby došlo k různým změnám, máte nějaké poznatky o svém nejbližším soupeři?
"Něco se mi podařilo získat od Allrisku, který hrál se Zubřím pohár. Víme že Cvejn má stop na čtyři zápasy, což je pro ně určitě velké oslabení. Ještě si prohlédnu video z našich předchozích zápasů a sestavíme taktiku. Ono ale těch herních možností a variant tolik do úvahy, díky úzkému kádru, který máme, nepřichází."

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001