NOVINKY

  14.8.2000 - Na slovíčko s ředitelem
          Začátek soutěže se neúprosně blíží, a tak jsou všichni zainteresovaní do dění v klubu neustále v jednom kole. Čeká na ně spousty práce, dobré to znamení - házená v Plzni neumřela.
         Požádal jsem o krátký rozhovor ředitele klubu Vladimíra Eberleho.  
Co všechno na vás teď čeká? Vždyť liga už klepe na dveře...
"Spousta práce nás čeká nejen v těchto dnech, ale čekalo i v těch předchozích. Vždyť do dnešního dne máme již přihlášenou soutěž, registraci hráčů, dojednaná je i doprava mužstva na jednotlivé zápasy a spousta další práce potřebné pro chod klubu."

Dá se tedy říci, že jste nezaháleli?
"To určitě ne. Důležitou a vlastně prvotní věcí pro nás byla transformace na společnost s ručením omezeným. Nyní už můžeme uzavírat smlouvy jak s reklamními partnery tak i další neodmyslitelné pro zajištění chodu klubu. Myslím si, že nás všechny ve vedení hnalo dopředu vědomí, že musíme všichni pro plzeňskou házenou vykonat a vydat ze sebe maximum. Bylo by to nefér nejen kvůli našim příznivců, partnerům, historii házené v Plzni jako takové, ale zejména jsme byli povinováni klukům, hráčům, kteří s námi tady zůstali v době, kdy nebylo vůbec jasné co s házenou v Plzni bude."
Jak prožívá dlouholetý aktivní hráč posléze i funkcionář situaci, která letos v Plzni okolo házená panovala?
"Házená je pro nás tady všechny drogou, vždyť většina z nás se okolo tohoto sportu točí odmalička. Takže se nedají popsat pocity, které člověk prožívá, když by prostě mávnutím proutku měla házená v Plzni skončit. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to sport který vychoval v Plzni nemalé množství reprezentantů a tři tituly Mistra. A to si myslím, je dobrá klubová vizitka, s kterou se může pochlubit jen málokterý klub. Chtěl bych poděkovat magistrátu města Plzně za podanou ruku, za to, že nenechal házenou napospas a pomohl. Díky jim se nyní můžeme připravovat na nový, nadcházející ročník Handball International League."  

A protože již  Vladimír netrpělivě sledoval hodinky, čekala jej další schůzka, poděkoval jsem a popřál hodně zdaru.

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001