NOVINKY

 5.9.2000 - Plzeňští házenkáři opět cestují na Slovensko
Házenkáře HSC Plzeň čeká v sobotu již druhá cesta na Slovensko. Jejich soupeřem ve třetím kole Handball International League bude tým Štart Nové Zámky. Slovenský tým je zatím v soutěži bez bodu, sehrál dva zápasy, oba prohrál o jediný gól. První utkání Allrisk CAC Praha - Štart Nové Zámky skončilo výsledkem 23:22, druhé - Štart - Topolčany 27:28.
             Štart zahájil soutěž s trenérem Peterem Jurikem, po prvním kole jej vystřídal Peter Hatalčík. "O tom,  že výměníme trenéra rozhodla správní rada klubu," zdůvodnil změnu sekretář Nových Zámků Štefan Žáčik.
              Tým před sezonou posílili Martin Justus (pravá spojka) a John Trabelssie (pivot), oba přišli z Považské Bystrice, a Peter Hátaš (levá spojka), který v minulé sezoně působil v Rakousku. "Těšíme se, že poprvé na naší palubovce uvítáme český házenkářský klub. Naše hala je nová, otevřeli jsme ji před dvěma roky, na zápasy se chodí v Nových Zámcích podívat zhruba pět až šest stovek diváků," dodal Štefan Žáčik.
Utkání Štart Nové Zámky - HSC Plzeň se hraje v sobotu 9. září od 17 hodin.
Jak se nadcházející utkání dívá trenér HSC Vladimír Marek?
"Měli jsme možnost shlédnout Nové Zámky, a to jak v přípravě, tak máme k dispozici i soutěžní utkání. Víme, že proběhly změny na postu trenéra a během letní přestávky mužstvo posílilo. Budeme mít k dispozici uzdraveného Vraného a nepočítáme se změnou taktiky oproti předchozím utkáním. Soupeř se určitě bude snažit získat první vítězství, my naopak budeme chtít nepřerušit jeho sérii porážek."

Soupiska soupeře:
12. Hačko Miloš - brankář
 1. Pintér Róbert - brankář
16. Horský Dalibor - brankář
 8. Tomáš Stráňovský - pr. křídlo
13. Emil Mokrýš - lev křídlo
 5. Jan Mészároš - pivot
10. Puchel Ladislav - lev. spojka
 4. Mojzes Ronald - lev. spojka
 9. Oroš Atilla - lev. křídlo
 6. Galla Marek - pr. spojka
15. Justus Martin - pr. spojka
 2. Trabelssie John - pivot
17. Szapu Viktor - lev. spojka
18. Benkó Gabriel - pr. křídlo
 3. Kozmér Peter - pr. spojka
11. Vadkerti Róbert - střed
 7. Hátaš Peter - lev. spojka

Trenér: Hatalčík Peter        

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001