NOVINKY

12. 1. 2000 - Ve středu na pohárové utkání
           Přesně týden po návratu ze soustředění ze šumavského Zadova čeká plzeňské házenkáře pohárové utkání. Ve středu 17.ledna je totiž na pořadu čtvrtfinále Českého poháru. HSC hostí od 17 hodin na palubovce v hale Lokomotivy pražský celek Dukly. Obě mužstva budou muset nastoupit bez reprezentantů, kterým finišuje závěrečná příprava před MS ve Francii. Utkání budou řídit rozhodčí Novák a Skružný.


"Budeme se muset obejít jak bez reprezentantů, tak otazník visí nad startem dorostenců, kteří by mohli případně posílit náš tým. Mají však soustředění a zatím není rozhodnuto, zda budou moci za nás nastoupit, či jim dáme možnost společné přípravy s mateřským týmem" říká trenér Vladimír Marek a pokračuje "nevím, jestli je teď pravý termín pro sehrání pohárových zápasů, vždyť všechny celky jsou oslabeny o reprezentanty. Vzpomínám si na loňský pohár, kdy jsme nastoupili s dorostenci, a poté jsme byli pokutováni za znevážení poháru."
Když byste měl shrnout týdenní soustředění, převládá z vaší strany spokojenost, či naopak?
"Cílem byla obnova a regenerace sil pro druhou část interligy,  z tohoto hlediska můžeme hovořit o spokojenosti. Všichni hráči přistoupili k tomuto ne zrovna oblíbenému období zodpovědně. Splnili náročné požadavky bez výjimky a to je slibným odrazovým můstkem pro další část přípravy, která se bude skládat z nácviku herních situací."
Přesto, byly někdy momenty, kdy vás trenéry, hráči proklínali?
"Patrně to byl sobotní běh, Kdy je čekalo hezky po svých, asi patnáct kilometrů. Terén nebyl zrovna moc příjemný, neboť chvíli se běželo na bahně a to se střídalo se zledovatělou částí."
Zaslechl jsem, že dokonce se hráči těšili až na jeden den opustíte vaši základnu, aby si mohli trochu odpočinout. Chcete to komentovat?
"Ne to bych nechtěl" říká s úsměvem Vladimír Marek 
Blíží se konec ledna, tedy termín kdy je možné posílit naposledy mužstvo. Máte nějaké informace o možných posilách?

"Kolem 25. ledna by s námi měl do přípravy nastoupit Tomáš Kratochvíl z Lovosic, pokud dojde k dohodě oddílů. Je to universální spojka s úctyhodnou výškou 207 centimetrů, mělo by se jednat o hostování do konce sezóny. Případná další posila je závislá na financích. Pokud by se podařilo zajistit finanční prostředky nevylučuji možnost posílení o dalšího hráče."

HSC PLZEŇ - DUKLA PRAHA 
17.1.2001  17. hodin hala Lokomotivy

 

Ostatní zápasy čtvrtfinále:
SKH Ostrava - B. Karviná 
HC Zubří - Allrisk Praha
HC Zlín - Frýdek Místek
Odvety jsou na pořadu 24.1.2001

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001