NOVINKY

26.10.2000 - Hráči HSC očima trenéra Pavla Pauzy
            Tentokráte vám představíme jednotlivé hráče HSC tak trochu jinak. Průvodcem po svých svěřencích nám bude dělat Pavel Pauza. Výjimku jsem udělal pouze v jednom případě, kdy samotného spoluautora Pavla Pauzu vám představí jeho současný kolega  a bývalý trenér Vladimír Marek.

 

Jiří Hynek - Jirka do toho letos naskočil rovnýma nohama, musel jit na střední spojku. Dostává mnohem více příležitostí než Petr Mašát, neboť umí máknout nejen při útočné fázi, ale zabere i v obraně. Má herní přehled, sice působí flegmatickým dojmem, ale v budoucnosti s jeho herním myšlením to může být výhoda. Navíc jako střední spojka nemá lehkou situaci, když si musí ve svém věku dirigovat hráče typu Tonara, Mráze. 

 

Petr Mašát - nedostal zatím moc příležitostí. Pracuje na sobě a já jsem  rozhodnut, mu šance dát. Oproti Hynkovi není zase až tak suverénní při obranné činnosti, ví o tom, a chce tuto slabinu vymazat. Musí se dokázat  vyhecovat a umět kočírovat spoluhráče, byť věkem starší.
Vladimír Špalek - pakliže do toho naběhne, bude využíván hlavně v obraně. Láďa je dobrý obránce, co do bojovnosti se dá srovnat s Karlem Nocarem. Po jeho zranění, jsem si ho vyzkoušel ve dvou přípravných zápasech.  Je však bez smlouvy a tak hlavní slovo musí mít klub.
Václav Vraný - předcházela ho pověst velkého talentu. Výborně hrál v dorostu, avšak pro mě osobně, je tak trochu zklamáním. Musí jednoznačně zlepšit fyzičku, ta u něj totiž hodně pokulhává. Když bych ho měl srovnat s Tomášem Vovsem, rozdíl ve fyzické připravenosti je přímo propastný. Buď tolik chce a nedaří se mu, ale spíše se mi to jeví tak, že si neumí sáhnout na dno sil. Neumí se kousnout.


Martin Šetlík - plní to co se od něj očekávalo. Ztmelil mužstvo, a i když je oproti ostatním starší umí se všemi vycházet. Je to kluk, který chce vyhrávat každý zápas, nikdy nechce poznat pocit poraženého. Velkou předností je fyzická vybavenost, vždy jsme o Martinovi tvrdili, že když už nikdo nemůže, on má na to, odehrát ještě jeden zápas. Martin je mozek mužstva, s jeho výkonem forma týmu stoupá, či naopak. Možná mu dělalo trochu problémy to, že poslední léta hrál v Německu spojku, a my jsme ho dali do pivota, s tím se však již vypořádal. Má obdivuhodný přístup k tréninku, hráčům, takových hráčů bych bral pět.
Pavel Pauza - velkou předností Pavla, již jako hráče bylo, že uměl a dodnes umí komunikovat s hráči, dokázal si získat respekt. Při utkání bojovník tělem i duší, obětavý hráč, který neváhá kdykoli a kdekoli pomoci, pro něhož není nikdy nic ztraceno.    

Pavle řekněte mi, kdo je v týmu vůdčí osobností. Kdo dokáže kluky vyburcovat, ale i správně vyhecovat, či pobavit?
"Karel Nocar. On je tak správně upovídaný, že dokáže vždy vše roztočit. Dokonce, to co jinde připravují trenéři, či starší hráči, mám na mysli nějaký hráčský řád, si u nás vzal na starosti on, a musím říci, že všichni respektují jeho výtvor - kázeňský řád hráčů HSC. Dokáže ovlivnit soustu lidí, jak na hřišti, tak i mimo něj."
Pojďme teď na závěr shrnout celý tým. V čem vidíte největší přednosti svého mužstva?
"Za prvé by to byla asi zkušenost, kde vyjma postu střední spojky, mají kluci odehráno velké množství zápasů s kvalitními soupeři. Myslím zápasy odehrané na mezinárodním poli. Druhou předností je kolektivní duch. Za dobu co pamatuji, se vždy udělala výborná parta, která spolu dokáže držet nejen na hřišti, ale i mimo něj, a to považuji za veledůležitý faktor. 
Pavle jste trenérem mužstva, které  zásobuje velkým počtem hráčů(5) reprezentační výběr." 
"Určitě hráči, kteří tady jsou, v ní i hrají, a pokud ne v základní šestce, tak v základní desítce."
Berete to jako výhodu, či nevýhodu? Přeci jenom se vám často, právě díky reprezentačním srazům rozpadne tým.
"Dobrá otázka. Na jednu stranu to přináší výhodu v tom, že hráči hrají více spolu, mají příležitost porovnat svůj um na mezinárodním poli. Na druhé straně
může  být nevýhoda v tom, že na čtrnáct dní vypadnou z dění v klubu, mají i trošku jiné motivace. Určitě trvá po návratu nějakou chvilku, než zapadnou nazpět do klubového rytmu. Když bych to měl shrnout, má to výhody, i nevýhody, možná o něco více převažují nevýhody. Je to samozřejmě z mého pohledu, trenéra ligového mužstva, který se musí starat především o svůj tým, neboť má povinnosti vůči klubu, sponzorům, divákům." 

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001