NOVINKY

17.10.2000 - Hráči HSC očima trenéra Pavla Pauzy - část 1.
            Tentokráte vám představíme jednotlivé hráče HSC tak trochu jinak. Průvodcem po svých svěřencích nám bude dělat Pavel Pauza. Výjimku jsem udělal pouze v jednom případě, kdy samotného spoluautora Pavla Pauzu vám představí jeho současný kolega  a bývalý trenér Vladimír Marek.

 

Jan Štochl - brankář který má velké zkušenosti, což předvedl i v posledním ročníku, kdy chytal v Plzni, vlastně bez rovnocenné dvojky. Jeho předností je to, že u chytání přemýšlí, i když v některém případě tato přednost by mohla být zdánlivě i nevýhodou. 
Petr Štochl - Petr je povahově trochu jiný než Honza, je impulsivní, ale po házenkářské stránce se svým bratrem srovnatelný. O svých kvalitách přesvědčoval v loňském roce v týmu Dukly Praha. Má tak trochu smůlu, že po dobu v Plzni byl vždy tak trochu ve stínu Honzy.
"Při rozhodování, kterého poslat do zápasu jako jedničku, se vždy snažím poslat do utkání toho, o kom jsem přesvědčen, že mu danný soupeř bude více sedět."

 

Karel Nocar - to je určitě jeden z největších tahounů,  mezi jeho přednosti patří to, že dokáže vytáhnout manšaft nahoru, bojuje i když se mužstvu zrovna nedaří. Nevzpomínám si na zápas, kdy by to Karel odevzdal, i kdyby se ostatním pěti nedařilo, on bude stále tím kdo se vydá z posledních sil a do poslední vteřiny. Jeho povaha je, řekl bych buldočí. V poslední době na sobě velice zapracoval, zejména jeho proměňování šancí se pohybuje na hranici 80 %. Nevýhodou může být někdy jeho nabuzenost, kdy si troufám tvrdit, že nevnímá okolí, potom může přijít z toho pramenící chyba. To vše je ale otázkou jeho věku, věřím, že postupem času si i v tomto udělá jasno.
Milan Zeus - velice platný kluk. Má jak se říká čuch na míč. Když si jde do pivota, vždy se k němu nějak míč odrazí. A když hrajeme fotbálek, připadá mi někdy, jako kdyby měl na noze magnet. Dokonce jsme jej využili v době nepřítomnosti maséra, a klukům na Slovensku tejpoval ruce, nohy.
Tomáš Voves - i on patří mezi nadějné hráče, má však smůlu, že na jeho postu je Karel Nocar. Proto nedostává tolik příležitostí, ale myslím si, že to, že může být v kolektivu a zúčastňovat se tréninku, mu po stránce házenkářské dá velice mnoho. Tyto zkušenosti určitě bude moci využit a realizovat potom kdekoli.

 

Daniel Čurda - Dan velice v posledních letech na sobě zapracoval. Ví co chce, motivací pro něj je účast na MS ve Francii příští rok. Pokud zde nebyl Michal Tonar dokázal zaskočit na spojce, sám věděl, že to nebude lehké, přesto tento úkol plnil velice zodpovědně. Tak jako u Karla Nocara, i on má velké procento proměňování šancí, nepotřebuje na realizaci příliš pokusů. 
Jan Větrovec - největší překvapení letošní sezóny. Jeho vzestup je skutečně obdivudodný. Řekl bych, že "šlape" hodně Danovi na záda. Honza nemusí čekat na pěti, či deseti minutové nasazení do hry. Bude určitě dostávat příležitosti ať na celý zápas, nebo poločas. Zatím, kdy šel na plac, nikdy nezklamal.
Michal Tonar - strašně jsem si přál návrat Mikyho, hned první zápas proti Frýdku Místku do toho vlétnul perfektně. Teď na něj možná trochu malinko dolehla slabší fyzička, ale to je v případě Michala ten nejmenší problém. Umí totiž na sobě máknout a tak se o něj nebojím. Vím, že tento handicap brzy zmizí. Michal je typ spojky předělané z křídla, což je velkou výhodou, neboť umí střílet ze země, a nemusí tolik používat výskoku. U Michala stále forma graduje, je stále stejně rychlý. Velice dobře zapadl po svém návratu do kolektivu.

 

Alois Mráz - patří po právu mezi nejlepší levé spojky v republice, a nebojím se říci s kvalitou přímo světovou. Na začátku sezony měl trochu problémy, výkonnostně se trápil, zapracoval na sobě a výsledek je znát. možná mu pomohl reprezentační  start v Německu. Umí na sebe strhnout zodpovědnost, když je třeba vystřelit on to na sebe vezme. Když je ve fóru jako třeba v Karviné není pro něj problém dát gól. Výrazné zlepšení pozoruji také v obraně. Nevýhodou jeho je, že někdy jak se říká šetří síly. Pod dojmem, že musí hrát šedesát minut, si oddychne. Na toto téma jsme se ale již bavili, Lojza si to uvědomuje a co je podstatné chce se s tím vypořádat.   
Michal Uhlář -  mnoho šancí v letošní sezóně nedostal. Určitě ale, to že s námi  trénuje, je jeho obrovské plus, neboť získané zkušenosti se mu zcela určitě hodí. Nutno říci, že za dobu co s námi je, je jeho pokrok patrný. 

 

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001