NOVINKY

26. 1. 2001 - Ohlasy k utkání ČR se Švédskem
            Ve svém třetím vystoupení na šampionátu ve Francii měli naši reprezentanti za soupeře stříbrný celek z olympiády v Sydney, mužstvo Švédska. Ani na třetí pokus se jim nepodařilo ve Francii, byť proti nejsilnějšímu soupeři ve skupině zvítězit. S jedním bodem jsou tak ve skupině A na pátém místě. Naši reprezentaci čekají ještě dva zápasy a sice s Islandem a Marokem.
ČR - Švédsko 22:29 (10:14)

 

První poločas utkání okomentuje Tomáš Voves: "Začátek utkání se mi velice líbil, naši hráči dokázali se soupeřem v samém úvodu držet krok a tomu odpovídalo i skóre. Obrat přišel  asi po patnácti minutách, kdy soupeř přitvrdil obranu, naši naopak trošku polevili v agresivitě, tam si myslím se objevil zlomový moment celého zápasu. Švédové vzhledem k jejich zkušenostem, potom dokázali hrát přesně to co potřebovali a výsledkem bylo poměrně jasné vedení.  

Co se týká výkonu oddílových spoluhráčů? "Líbil se mi výkon Dana Čurdy, který se dokázal prosadit i střelecky a jeho tři branky byly hezké. Škoda zranění Karla Nocara, Lojza Mráz se také dobře předvedl. Jeho nádherná střela, byť neskončila brankou, byla snad nejhezčím momentem celého utkání." 

 

Druhý poločas přiblíží Milan Zeus: "Ve druhém poločasu naši pozměnili trochu sestavu, trenér Haber, s ohledem na výsledek, patrně nechal nějaké hráče odpočívat pro další zápasy s Marokem a Islandem. Myslím si, že to se projevilo i ve hře v úvodních minutách, kdy jsme začali trochu laxně. Naopak soupeř nás začal přehrávat přes křídla, a nasadil šňůru asi deseti branek. 
K vedení mu několikrát pomohly i naše zbytečné technické chyby. Ke konci s ohledem na výsledek už také udělali nějaké změny v sestavě, což nám umožnilo zkorigovat výsledek. Pozvednout bych chtěl výkon brankáře Gally, který minimálně ještě čtyři "gólovky" soupeře kryl. 
V čem byl nejvíce patrný rozdíl mezi mužstvy?
"Myslím si, že rozhodující byla zkušenost. Vždyť v týmu Švédska je snad pouze jeden hráč, který má méně než sto reprezentačních startů. Kdežto náš tým bych v tomto směru přirovnal k benjamínkům, kteří zkušenost z velké části teprve sbírají až ve Francii."

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001