NOVINKY

24.1.2001 - Utkání ČR-Portugalsko očima bratří Štochlů
        První vystoupení našich reprezentantů na 17. MS ve Francii nedopadlo nejlépe. Ve skupině A jsme měli za soupeře celek Portugalska. Utkání se hrálo od 18.30 hodin a vzhledem k tomu, že televizní přenos zajišťoval pouze kanál Sport 1, hráči HSC se domluvili na společném sledování přenosu v plzeňském Sportbaru. Protože tedy měli možnost utkání sledovat, požádal jsem je o komentář k utkání.
ČR - Portugalsko 19:29 (10:14)

 

První poločas utkání okomentuje Jan Štochl  "Už samotný začátek utkání si mi příliš nelíbil, sice se nám podařilo otočit vývoj za stavu 1:3 na 4:3, věřil jsem, že se kluci chytí, ale postupem času se začal ukazovat rozdíl mezi mužstvy. Překvapilo mi, že rozdíl byl až tak velký. Své určitě sehrála nervozita a také technické chyby, kdy docházelo ke zbytečnému vylučování za střídačku.

 Předpokládám, že to byla práce komisaře u stolku, což není v naší lize zase až tak důsledně plněno. Je to však chybou lavičky a nikoliv jednotlivců. To mohly být momenty které rozhodovaly o dalším vývoji zápasu. Navíc byl velký rozdíl v disciplíně celku jako takového a v jeho chování na hřišti. Portugalci věděli přesně co udělá ten druhý, jak v útočné tak i obranné fázi, což bohužel chybělo na naší straně. Podle mě byl největší a nejdůležitější rozdíl v herní disciplíně. Dále se podle mého projevil nedostatek rychle zareagovat na situaci na hřišti, chyběla větší rozehranost do křídel, což je ale problém celé české házené."

 

 

Přesto poločasový výsledek, nebyl tak krutý.. Petr Štochl:: "Celý druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, a náskok soupeře jen narůstal. Velmi dobře to vystihl Milan Stöhr, který zná portugalskou házenou, když mluvil o velmi disciplinovaném týmu a to se projevilo. Prohráli jsme si to zejména naší nedisciplinovaností." 
"Byla tam spousta chyb, úplně triviálních, balony do autu, chyby na střídačce, takové věci se nesmí stávat. Rovněž jsem postrádal individuální statečnost hráčů, vždyť snad pouze jen Honza Filip vzal dvakrát, třikrát balon a naskočil si i z malých úhlů a to mě chybělo u celého manšaftu. Několik pokusů měl zpočátku Lojza Mráz, ale byl hrozně sám."

 

Jak hodnotíte vystoupení svých klubových spoluhráčů?
Petr Štochl:"Už jsem to nakousl, Lojza byl asi jediný, který byl pro portugalce nebezpečný, když jej časem prokoukli, už si ho k ničemu nepřipustili. Karel Nocar měl dvě akce, první proměnil a pak to vypadalo, že se mu obnovilo zranění."
Porážka o deset branek, co to může udělat s mužstvem?
Jan Štohl: "Přiznám se, že to neodhadnu, protože ne všechny kluky znám až tak dokonale osobně. Věřím však, že se mužstvo dá nahoru, od toho jsou tam trenéři aby je dokázali nabudit. Ještě večer kolem jedenácté jsem s klukama mluvil. Měli už za sebou návštěvu trenéra na pokojích, který je obešel a obeznámil je, kdo dnes nastoupí proti Egyptu. Doufám, že to bude lepší, velkou roli bude hrát psychika."   
Na kolik vás přišlo včerejší sledování přenosu v restauraci?
"Asi tak na sto až stopadesát korun. Jídlo a asi dvě piva, nechceme dopadnout jako Čontofalský"
tvrdili bratři Štochlove shodně, vždyť je dnes čeká odvetné utkání v Praze na Dukle.
24. 1.2001 V odvetě porážka o jednu branku
(ško) - Házenkáři HSC Plzeň podlehli i v odvetném duelu čtvrtfinále Českého poháru celku Dukly Praha, tentokrát v poměru 21:22. Z dalších bojů jsou tak Západočeši vyřazeni.
          Úvod zápasu zvládli lépe domácí házenkáři, kteří vedli v osmé minutě tříbrankovým rozdílem 5:2. Po oddychovém času plzeňských trenérů se však hostující borci vzchopili a ve třinácté minutě bylo srovnáno 5:5. "I když jsme utkání brali spíše jako přípravu, chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek. Time out nám prospěl, potřebovali jsme hru uklidnit," vysvětloval trenér HSC Vladimír Marek. Jeho svěřenci si až do konce prvního poločasu udržovali jednobrankový náskok.
             Po změně stran se karta obrátila a jedno- až dvougólové manko museli naopak dohánět Plzeňané.I přes velkou snahu se jim to, bohužel, nepodařilo. "Porážka nás samozřejmě mrzí, ale na druhé straně jsme měli možnost vyzkoušet novou posilu Tomáše Kratochvíla. Je u nás do konce sezony na hostování a měl by se uplatnit v obraně i v útoku," prohlásil kouč Marek na adresu více než dvoumetrové spojky. Kratochvíl byl se šesti brankami nejlepším střelcem HSC v zápase.
        "Nadprůměrný výkon v brance podal Petr Štochl, ale i ostatní hráči nastoupili s potřebnou dávkou bojovnosti a odhodlání," doplnil Marek hodnocení svěřenců.

Dukla Praha - HSC Plzeň 22:21 (12:13)
Vyloučení 3:3, sedmičky 1/1:2/1.
Sestava a branky Plzně:P. Štochl - Hynek 1, Voves, Špalek 3, Pauza 2, Mašát 1, Zeus 3/1, Kratochvíl 6, Uhlář 4, Vraný 1.

Zdroj: MFDnes

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001