NOVINKY

16. 8. 2001 - I napotřetí výhra
        Třetiligová Lokomotiva Plzeň byla dalším soupeřem HSC v přípravě před novým ročníkem. Interligoví házenkáři měli od samého úvodu převahu, kterou vyjádřili i brankově a tak po poločasu bylo skore 16:5. Postupem času skore narůstalo a nebylo pochyb o vítězi.
HSC Plzeň - Lokomotiva Plzeň 33:14
Poločas: 16:5
Rozhodčí: Válek
HSC: P.Štochl 1, J. Štochl, Bokůvka - Nocar 3, Čurda 7, Voves 6, Větrovec 3, Mašát 3, Tureček 3, Špalek 2, Hynek 2, Vraný 1, Buchta, Pauza 1, Uhlář.
14. 8. 2001 - Proti Hagenu vítězně
         Interliga již pomalu klepe na dveře a tak frekvence přípravných zápasů začíná nabírat na obrátkách. V pondělí se v hale na Slovanech představil účastník třetí nejvyšší německé soutěže VfL Eintracht Hagen, jehož dres oblékají i dva explzeňáci Roman Bečvář a Petr Schwab. Utkání začalo s mírným zpožděním, neboť soupeř z Německa dorazil později.
        Vstup do utkání vyšel lépe domácímu celku, když se od samého úvodu ujal vedení. V utkání dostali příležitost všichni adepti na interligový dres.
HSC Plzeň - VfL Eintracht Hagen 23:17
Poločas: 13:9
Rozhodčí: Macho, Hájek
Sestava a branky HSC: P. Štochl (J.Štochl, Bokůvka) - Větrovec 3/1, Čurda 6/2, Nocar 3, Voves 3, Tureček 2, Mašát 1, Hynek 1, Zeus 1, Tahovský 1, Foltý, Špalek, Vraný.
10. 8. 2001 - Hráči absolvovali fyzické testy
        Příprava házenkářů HSC na interligu vrcholí. V týdnu se poprvé představili na domácí palubovce, kde sehráli první přípravné utkání, soupeřem jim byl ve středu pražský Allrisk. V utkání dostalo příležitost všech osmnáct hráčů a po poločasu HSC zvítězilo 26:23. Ve čtvrtek odjeli do Prahy, kde ve sportovním areálu na Ruzyni se zúčastnili společně s hráči Dukly a Allrisku fyzických testů. „Je to novinka, která vznikla na žádost HIL, hráči jsou zde podrobeni fyzickým testům“ říká Vladimír Eberle.
        Další přípravné utkání se uskuteční 13. srpna, kdy se střetnou s německým Hagenem, o pět dní později odjíždí házenkáři do Chomutova, kde odehrají turnaj, 22. srpna pak sehrají další zápas v Třeboni.
24. 7. 2001 - Hráče čeká tvrdá dřina
           V pondělí 23. července zahájili házenkáři plzeňského HSC poslední část přípravy na nadcházející ročník interligy., která startuje 29. srpna. Trenéři Pauza a Marek mají k dispozici téměř shodný kádr jako v předchozí sezóně. Plzeň opustil pouze Alois Mráz, který zamířil do Německa (SG Solingen). „V prvních čtrnácti dnech čeká hráče převážně posilovna, nebo zamíříme do Záluží, kde bychom měli absolvovat zejména běhy“ říká Vladimír Marek. Připraveny jsou rovněž přípravné zápasy (Třeboň, Allrisk, Dukla), účastnit bychom se měli turnaje v Chomutově. „Co se týká hráčského kádru,  přípravu s námi absolvují hráči vybraní hráči Lokomotivy a Bolevce“ uvádí Pavel Pauza a pokračuje „podle finanční situace, která v současnosti není optimální, bychom rádi tým posílili o další hotové hráče. Pevně věřím, že jednání, která v současné době zástupci vedení klubu vedou s potencionálními partnery dojdou do zdárného cíle.“
15.6.2001 - Opět kompletní
        Po čtrnácti dnech mají trenéři Pauza a Marek opět kádr kompletní. Úspěšní reprezentanti se vrátili a do přípravy se zapojili hned v úterý. To na ně čekala dopoledne jízda na kole a hned odpoledne se v Přešticích konalo fotbalové utkání, když soupeřem bylo domácí béčko. Plzeňané byli úspěšnější a zvítězili 5:3, když nejlepším střelcem byl Daniel Čurda se třemi brankami.
       Příští týden se budou připravovat házenkáři na Šumavě, a po  fyzicky náročném týdnu, je čeká měsíční dovolená. Poté bude zahájena třetí a závěrečná část letní přípravy.

12. 6. 2001 - Výsledky mládeže

II. liga staršího dorostu
Aritma PRAHA - HSC SKU PLZEŇ „B“ 20:18 (7:9)

Rezervě ligových dorostenců HSC SKU se poslední zápas ve druhé lize nevydařil. Hrálo se na asfaltovém mokrém povrchu a to mělo za následek množství přihrávek bez adresáta a střelby mimo branku. V prvním poločase hrál domácí celek ještě nepřesněji než hosté a tak se utkání od začátku lépe vyvíjelo pro hráče z Plzně, kteří tuto část utkání vyhráli o dvě branky. Ve druhém poločase Aritma příkladně bojovala, hru srovnala a v padesáté minutě se dostala do tří brankového vedení, které stačilo k zisku dvou bodů.
Branky HSC :  Tahovský 7, Bejvl 4, Pelech, Krafka, Kust 2, Zoubek 1.

Liga mladšího dorostu

Jiskra TŘEBOŇ - Slavia VŠ PLZEŇ 28:14 (12:5)
V posledním utkání letošního ročníku soutěže se hostujícímu celku opět nedařilo proměňovat vyložené střelecké šance a když se k tomu ještě  zbytečně chybovalo v obraně, měl domácí celek otevřenou cestu k jasnému vítězství.
Branky Sl.VŠ: Choulík 3, Kalina, Raizl Kasl, Šindelář a Albl 2, Puhman 1.

Slavia PRAHA - Sokol BOLEVEC  27:25 (17:9)
Bolevec jel k utkání do Prahy již jako sestupující celek, ale chtěl se rozloučit vítězstvím na půdě předposledního celku. První poločas ale hostům vůbec nevyšel, ve druhém se Bolevec rapidně zlepšil a nechybělo mnoho, aby získal dva body. Dobře zahráli Brůha a Nezbeda.
Branky Bolevce: Nezbeda  9, Václavík, Brůha, Šimek D. 4, Fridrich 3, Šimek A. 1.

6. 6. 2001 - Výsledky mládeže

Slavia VŠ Plzeň – Aritma Praha 26:13 (13:6)
Po celé utkání měl domácí celek převahu, předčil hostující mužstvo po všech stránkách a navíc se tentokrát vyvaroval i nepřesností v rozehrávce a při střelbě. Celé družstvo vítězů lze pochválit za kolektivní výkon.
Branky Slavie: Puhman 9, Choulík 5, Albl 3, Šindelář a Raizl 2, Brill, Kalina, Kitzberger, Karel a Ládl 1.

Sokol Bolevec – Jiskra Třeboň 18:23 (6:8)
Utkání se hrálo na mokrém asfaltu, bylo dlouho vyrovnané, ve dvacáté minutě druhého poločasu byl ještě nerozhodný stav 16:16. Potom se ale hostům podařilo vstřelit čtyři branky za sebou a o vítězi bylo rozhodnuto.
Branky Bolevce: Šimek 8, Ryba a Basl 3, Nezbeda 2, Václavík, Přerost.

Liga staršího dorostu

HSC Plzeň „B“ – Sp. Sezimovo Ústí    38:19(16:9)
Utkání se od začátku vyvíjelo jasně ve prospěch domácího celku, který sice v prvním poločasu ještě svou převahu nedokázal brankově vyjádřit, ale v další části se již dařilo střílet jednu branku za druhou.
Branky HSC: Bejvl 12, Pelech a Tahovský 10, Procházka a Linda 2, Buřič a Chojka 1.

30. 5. 2001 - Výsledky mládeže

HSC SKU PLZEŇ „B“ - HK CHOMUTOV 27:23 (11:11)

Družstvo domácích začalo utkání s předposledním Chomutovem celkem dobře, během dvou minut vedlo 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si vylepší skóre. Potom ale několik střel do tyče a do brankáře, zbytečných ztrát míče přihrávkou, umožnilo hostům otočit stav na 2:4 a favorit se začal trápit. Do konce poločasu se hrálo vyrovnaně a tak až druhá část utkání rozhodla o „hubeném“ vítězství druhého celku soutěže.

Branky HSC :
 Procházka 6, Pelech, Bejvl, Tahovský 4, Buřič 3, Zíka, Krafka  2,  Krosnař, Linda 1.

10.  Sokol VRŠOVICE	    	16     3  0   13 272:352	  6

HSC SKU PLZEŇ  -  HBC JIČÍN 21:23 (13:11)
V boji o třetí příčku v tabulce začali domácí hráči lépe, příkladně bojovali a poločas vyhráli 13:11. Ještě v osmé minutě druhého poločasu vedli 16:14, potom se opět objevila stará bolest, neproměňování jasných šancí, množství technických chyb a to i při přesilovce 6:4. Soupeř toho dokázal využít, otočil skóre a byl i šťastnější v závěru utkání, kdy se mu podařilo odvrátit tlak domácích.

28. 5. 2001 - Druhá část přípravy zahájena
             Bez reprezentantů Štochla, Čurdy, Nocara a zraněného Mráze (výron kotníku) zahájili další část letní přípravy házenkáři HSC Plzeň. Ta bude zaměřena zejména na vytrvalostní cvičení, jako zpestření čekají na házenkáře i doplňkové sporty, jízda na kole, tenis, fotbálek. Závěrem této části přípravy absolvují soustředění na Šumavě.
26. 5. 2001 - Karviná vítězem federálního finále
       V odvetném utkání museli domácí házenkáři dohánět  tříbrankové manko z pražského duelu, to se jim podařilo a získali tak i federální prvenství.
HC Baník Karviná-Dukla Praha 34:25 (17:15)
Poločas: 17:15
Sedmičky 7/6:4/4
Vyloučení 5:6
Rozhodčí Kohout a Dolejš
Diváci: 700
KARVINÁ: Martin Galia, Slabý - M. Brůna 5, R. Farář 3, Vašek 12/3, T. Heinz 4, Radčenko 4, Juříček 3, Titkov 3/3, Laclavik, Prokopec, Polakovič.

DUKLA: R. Štochl, Musil - Piskač 2, Zemánek 2, Kubeš 1, Jordák 8/4, Hríb 2, Hejtmánek 5, Berka 3, Hrubý 2, Kůna.
23. 5. 2001 - Výsledky mládeže

ČZ STRAKONICE - HSC SKU PLZEŇ „B“  19:25 (5:12)

Utkání dvou různých poločasů se od začátku lépe vyvíjelo pro hostující celek, který v sedmé minutě vedl 5:0 a poločas dohrál v pohodě díky velmi dobré obraně a proměňování střeleckých příležitostí. Ve druhé části zápasu se však tyto přednosti vytratili a domácí celek toho dovedl využít a tuto část utkání vyhrál 14:13, což ale stačilo jen na zkorigování celkového rozdílu ve skóre.

10.  Sokol VRŠOVICE                15     2  0   13	 249:342    4

Slavia VŠ PLZEŇ -  HSC SKU PLZEŇ  21:26 (10:13)
V plzeňském derby bylo moře nervozity a tak se hrála nepohledná házená. Oboustranné množství neproměněných  střeleckých příležitostí a technických chyb, bylo příčinou nízké úrovně utkání. Hosté měli přeci jen  více ze hry a proti domácímu družstvu, složeného převážně ze starších žáků, nakonec povinně vyhráli.

Branky :
Stehlík 8, Vrátný, Zoubek 4, Kust 3, Kalaš, Houlík, Koranda 2,   Havel 1 - Puhman 7, Raizl 6, Lád a Albl 4.

21. 5. 2001 - Házenkáři HSC mají týden volna

První etapu přípravy na nový ročník interligy završili minulý týden házenkáři HSC. Po pěti náročných týdnech, v nichž absolvovali hráči fyzicky náročné tréninky, zaměřené zejména na zvyšování fyzické kondice je nyní čeká týden volna.

Absolvovali jsme nejen cvičení pro navýšení kondice, ale i herní věci, neboť mužstvo je mladé a kluci potřebují jít dále i v tomto směru. Měli jsme tam jak individuální věci, jako střelbu, tak i taktické prvky“ říká v úvodu hodnocení této části Vladimír Marek. „Chtěli jsme odehrát i více zápasů, ale to se nám nepodařilo zajistit, neboť soutěže skončily a hráči dostali volno.

Odehráli jsme tak pouze jeden zápas doma, s Allriskem. Přesto lze hodnotit tuto část jako úspěšnou, byť jsme ji museli přizpůsobit, nejen studijním povinnostem, ale i soustředění jednadvacítky, kde máme Vencu Vraného, taktéž hráčům národního týmu, kteří odjíždějí na reprezentační sraz.“
       Po týdnu volna naordinují trenéři Pauza a Marek hráčům zejména cviky pro vytrvalost, kde na ně bude čekat nejen jízda na kole, ale i další doplňkové sporty. „Bohužel opět nebudeme kompletní, neboť nám odjedou hráči s národním mužstvem, a někteří kluci budou mít závěrečné zkoušky a maturity. Konec druhé etapy zakončíme soustředěním na Šumavě, předtím bychom měli sehrát, tak jako každoročně, jeden až dva fotbalové zápasy.“ Co se týká hráčského kádru, jsou nějaké změny? „Zatím pouze jen to, že Lojza Mráz by měl odejít do Německa. O žádném dalším, odchodu nevím.“ A co se týká případných posil? „Tak samozřejmě ani v tomto směru nezahálíme. Nějaká jednání s vytipovanými hráči jsme vedli, avšak zatím je předčasné hovořit o konkrétních jménech.“
         Jak bude pokračovat další přípravné období? „Poslední část přípravy přizpůsobíme až po losování soutěže, které proběhne tuto středu  v Karviné. Chtěli bychom poslední část zahájit koncem července“ uzavírá Vladimír Marek

17. 5. 2001 - Dukla přehrála Karvinou
        V prvním federálním finále dokázala pražská Dukla v domácím prostředí přehrát celek Karviné a vytvořit si solidní náskok pro odvetné utkání.
DUKLA-KARVINÁ 31:28 (15:14)
Sedmičky: 5/4:3/3, vyloučení: 7:4, rozhodčí: Beňo, Rančík, 100 diváků.
DUKLA: Štochl, Musil - Zemánek 6, Berka 8, Hejtmánek 3, Jordák 2, Kůna, Piskač, Kubeš 9/3, Hrib 3.
KARVINÁ: Galia, Slabý - Brůna 2, Horák, Juříček 6, Polakovič 2, Laclavik 1, Prokopec 1, Titkov 1, Farář 3, Vašek 11/3, Heinz, Radčenko 1.
17. 5. 2001 - Výsledky mládeže

HSC SKU PLZEŇ „B“ - SHK Louny-Litvínov  33:19 (16:6)
Třetí celek soutěže přijel do Plzně s družstvem složeným z mladých hráčů, kteří nahradili starší borce připravující se na maturitu. Domácí toho dokázali využít hned od začátku utkání, v sedmé minutě vedli 6:0, ve dvanácté 9:1 a poločas skončil rozdílem deseti branek. Druhá část utkání již byla vyrovnanější, vítězové ubrali na důrazu a přesnosti a tak hostům dovolili uhrát v Plzni pro ně přijatelný výsledek.

Pelech 9, Bejvl 8, Tahovský 4,  Zíka, Krosnař 3, Bokůvka,  Buřič 2, Procházka a Krafka po  1

10. ol VRŠOVICE 14

HSC SKU PLZEŇ  -  HK LOVOSICE  23:28 (12:14)
Zápas s prvním družstvem tabulky a jistým účastníkem přeboru ČR, byl v prvním poločase vyrovnaný. Domácí se opět nevyvarovali technických chyb v útoku a i nepřesností v obraně, čehož trpělivější hosté dokázali využít ke konečnému vítězství. Plzeňané bojovali, ale vlastními chybami se připravili o lepší výsledek.

Branky HSC:
Stehlík 8, Vrátný, Kalaš 5, Zoubek 2, Koranda, Kust a Havel 1.

Slavia VŠ PLZEŇ  -  Sokol BOLEVEC  28:20 (16:7)
V průběhu utkání průměrné úrovně, mělo domácí družstvo po celou hrací dobu převahu. U hostujícího celku lze pochválit za svůj výkon Michala Nezbedu, u domácích se nejvíc herně líbil Jakub Karel, Patrick Albl a Jan Lád.