NOVINKY 1

26. 4. 2001 - Mládežnické výsledky

I.liga staršího dorostu

Baník KARVINÁ - HSC SKU PLZEŇ                 24:21 (12:12)

Oba celky tomuto odloženému utkání přikládali velkou důležitost. U domácích hrál poprvé v jarní části soutěže Pavel Horák, který již jen nastupuje za družstvo mužů, mistrů ČR. Plzeňané si byli vědomi možnosti hrát o stříbrnou příčku v případě zisku dvou bodů. Samotná hra měla velice dobrou úroveň, Karviná začala lépe, v sedmé minutě vedla 5:2, v devatenácté prohrávala 5:9, ale ve dvacáté páté byl stav 9:9. Poločasový stav 12:12 dával oběma soupeřům naději na úspěch. Druhá část utkání až do padesáté páté minuty byla úspěšnější pro hosty, kteří vedli o dvě branky, ale konec utkání jim nevyšel i za přispění rozhodčích, kteří do té doby řídili utkání s přehledem.

Branky SKU: Buchta 6, Král 4, Brabec 3, Vraný, Foltýn, Vokurka, Kovařík po 2.

 

CEMENT HRANICE  -  HSC SKU PLZEŇ  19:28 (9:14)

V podzimní části soutěže Západočeši svého soupeře výrazně porazili 31:7 a tak se domácí celek snažil ukázat, že házenou hrát umí, což se mu částečně dařilo v první části utkání. Druhý poločas již byl jasnou záležitostí hostujícího družstva, který i když nepodal oslnivý výkon, získal s přehledem dva body, které nutně potřebuje v boji o konečné umístění v soutěži.

Branky SKU: Král 8, Kovařík 6, Brabec 5, Buchta 4, Vokurka 3, Němeček, Bokůvka 1

 

Sokol BOLEVEC  -  Jiskra TŘEBOŇ  25:22 (12:9)

K poslednímu utkání Bolevce v tomto ročníku soutěže, přijela Třeboň pouze se sedmi hráči a tomu podřídila i taktiku své hry. Od začátku hrála pěší házenou, což jim umožnila i dvojice rozhodčích, která vůbec tuto pasivní hru netrestala. U domácího družstva velmi dobře zachytal Pavel Kolařík a v poli se prosadil Michal Liška.

Branky Bolevce: Liška 8, Rous, Končel 5, Valenta 3, Vimr, Zeman, Rubáš, Andrlík 1.

Ostatní výsledky:

HK KOPŘIVNICE - Allrisk PRAHA  24:16

Baník KARVINÁ - Novesta ZLÍN  31:17

HC ZUBŘÍ - HK LOVOSICE   21:20

Dukla PRAHA - Baník OSTRAVA  26:26

II.liga staršího dorostu

SKP PARDUBICE  -  HSC SKU PLZEŇ „B“  21:23 (12:12)

Ve vyrovnaném utkání se hosté s šesti mladšími dorostenci v sestavě nemohli dostat do výraznějšího vedení nejen díky hře domácích, ale i nezvyklému a ještě vlhkému povrchu venkovního hřiště. Plzeňané jako družstvo bojovalo až do konce zápasu a to se vyplatilo. V závěru hosté proměnili tři střelecké příležitosti, což znamenalo zisk dvou bodů. Velmi dobře, hlavně v obraně zahrál Jan Stehlík.

Branky HSC : Stehlík 5, Zoubek, Koranda 4, Pelech, Linda 3, Kalaš 2,     Chvojka, Giebel 1  

Ostatní výsledky:

SHK Litvínov    -  SEZIMOVO ÚSTÍ  30:23 

HBC JIČÍN    -  ČZ STRAKONICE  odloženo

Baník MOST    -  HK CHOMUTOV  28:18

Sokol VRŠOVICE  -  Aritma PRAHA  18:15

 

Liga mladšího dorostu

Dukla PRAHA  -  Slavia VŠ PLZEŇ  26:18 (11:6)

Prvních devatenáct minut se hrála oboustranně opatrná házená, kdy byl stav nerozhodný 5:5. Potom sérii nepřesných přihrávek ze strany Slavie, dokázala Dukla trestat a dostala se do vedení o pět branek. Ve druhém poločase se hosté zlepšili, ale dopláceli na zbytečná vyloučení, která domácí dokázali využít ke konečnému rozdílu osmi branek.

Branky Sl.VŠ: Puhman 5, Raizl 4, Choulík 3, Synáč, Šindelář 2, Bezděk a Beran 1

HK DVUR KRÁLOVÉ  -  SOKOL BOLEVEC  31:19

Ostatní výsledky:

HK LOVOSICE  -  Aritma PRAHA  34:20

Slavia PRAHA  -  Jiskra TŘEBOŇ  20:24

 

18. 4. 2001 - Házenkáři zahájili přípravu

Počínaje úterkem 17.4. vstoupili házenkáři HSC Plzeň do přípravy na nový soutěžní ročník. V tom uplynulém, byť ještě vrcholícím závěrečnými finálovými boji, obsadili plzeňští házenkáři pátou příčku. Nyní je čeká tvrdé období čítající pět měsíců náročné fyzické zátěže. „Na zahájení se dostavili  všichni pozvaní hráči, tedy všichni, kteří hájili naše barvy i v předešlé sezóně“ říká jeden z trenérů HSC Vladimír Marek a pokračuje „nikdo z kádru neodešel a o případných jednáních o možných posilách, je zatím předčasné mluvit. Vše podstatné by se mělo odehrát již během příštího měsíce. Určitě bychom rádi posílili o nějaké hráče a tím rozšířili stávající kádr, avšak vše je závislé na finanční otázce.

Jak tedy vypadá současný kádr mužstva?

Brankáři: Jan Štochl, Petr Štochl

Levá křídla: Karel Nocar, Pavel Pauza (hrající trenér), Milan Zeus, Tomáš Voves

Pravá křídla: Daniel Čurda, Jan Větrovec 

Levé spojky: Alois Mráz, Michal Uhlář, Tomáš Kratochvíl

Střední spojky: Jiří Hynek, Petr Mašat

Pivoti: Vladimír Špalek, Václav Vraný 

Program přípravy:
První  část, do poloviny května absolvují hráči ve dvoufázových trénincích v hale Lokomotivy na Slovanech. Po týdnu volna začne druhá část přípravného období, které končí 22. června. Tato část přípravy bude probíhat v Třemošné, kde jsou k dispozici jak hřiště, tělocvična, tenisové kurty. Po měsíční dovolené pak bude zahájena třetí a závěrečná část přípravy.“

 

  6. 3. 2001 - Utkání s Duklou odloženo
        Středeční utkání 25. kola mezi HSC Plzeň a Duklou Praha bylo z důvodu chřipkové epidemie přeloženo na pátek 16.3.  "Požádali jsme vedení HIL o odložení utkání, neboť devět hráčů našeho mužstva onemocnělo chřipkou a tak na tréninku měli trenéři pouze torzo, již tak úzkého kádru" uvedl sekretář klubu Vladimír Eberle a pokračuje "vedení HIL dnes dopoledne na svém zasedání v Olomouci tak rozhodlo o přeložení tohoto utkání na pátek 16.března od 16,30 hodin. 
21. 2. 2001 - Chat a aktuální stav utkání
         Ve spolupráci se společností EN-DATA, která se stala partnerem našeho klubu zejména ve spolupráci s provozem internetového klubového potrálu jsme pro vás připravili dvě zajímavé novinky. Tou první je, Chat, kde můžete komunikovat mezi sebou nejen o házené. Druhou novinkou je tzv. On-line přenos utkání. Vzhledem k tomu, že házená je sport, kde se stav mění velice často, budou informace odesílány cca po 15 minutách hry domácích zápasů. To znamená, že již po odehrané čtvrthodině budou na našich stránkách aktuální informace přímo z palubovky.

 


 

20. 2.2001 - Velmi příznivě nakloněný los

          Losování v sídle Evropské házenkářské federace ve Vídni rozhodlo o tom, že soupeřem českých házenkářů v boji o postup na ME 2002 ve Švédsku bude mužstvo Finska. První utkání play off se bude hrát 3. června v Espoo, odveta se uskuteční o týden později na domácí půdě.

           V osudí se nacházelo dvaadvacet mužstev, český tým byl spolu s deseti dalšími nasazen v prvním koši. Těmto mužstvům losující přisoudili soupeře z koše druhého. Postup na evropský šampionát, který se bude konat od 25. ledna do 3. února ve Švédsku a poprvé se jej zúčastní šestnáct místo dosavadních dvanácti týmů, si již dopředu vybojovali obhájce titulu a pořadatel Švédsko, dále Rusko, Španělsko, čerstvý mistr světa Francie a Slovinsko.
Ve Vídni byl losování přítomen i reprezentační trenér Vladimír Haber. "Soupeř je to určitě dobrý, dá se přes něj rozhodně přejít na evropský šampionát. Patří spíše do kategorie těch slabších soupeřů," řekl nám do telefonu. "Vím, že s Finskem hráli v předkvalifikační skupině Slováci. Už jsem s nimi domluvil, že nám poskytnou videozáznamy ze svých utkání."
A co o losu soudí někteří čeští házenkářští reprezentanti? "Finsko je přijatelný soupeř, sázel bych na náš jasný postup," dal se slyšet Pavel Štefan, který se zotavuje po operaci ramene. "To je super los, lepší to být určitě nemohlo," dodal další frýdeckomístecký hráč, který se rovněž zotavuje ze zranění, brankář Rostislav Baďura. Na cestě do Německa jsme v autě zastihli Michala Tonara. "Je to nejpřijatelnější soupeř, kterého jsme mohli dostat," řekl. "Hlavně, že jsme nedostali za soupeře třeba Bělorusko nebo nějakou jinou zemi z bývalého Sovětského svazu. Škoda jen, že první zápas hrajeme venku. Ale jestliže chceme postoupit, a přes Finsko je to téměř naše povinnost, musíme zahrát venku vyrovnanou partii a doma soupeře jednoznačně přejet."
Vylosované dvojice pro play off: Bělorusko-Island, Itálie-Jugoslávie, Slovensko-Německo, Finsko-ČESKO, Turecko-Chorvatsko, Bosna a Hercegovina-Dánsko, Litva-Ukrajina, Švýcarsko-Maroko, Izrael-Makedonie, Nizozemsko-Portugalsko, Polsko-Norsko.

DENÍK SPORT


 

  2. 2. 2001 - Utkání doma se Sečovcemi před televizními kamerami
         Radost a spokojenost vyzařovala z očí dvojici trenérů Pauzovi a Markovi při pátečním dopoledním tréninku. Po palubovce haly na Slovanech "jezdilo" a tréninkovou zátěž polykalo šestnáct hráčů. Trenér Pauza musel dokonce odpovídat na dotaz, zda si na dnes nepřizvali nějakého soupeře, s ohledem na počet hráčů připravujících se na palubovce. "Už dlouho nepamatuji tolik hráčů na tréninku" okomentoval radostně tento stav Pavel Pauza a pokračoval "vrátili se nám reprezentanti a po mononukleóze uzdravený Honza Větrovec. Toho zatím nezatěžujeme na plno, musí si pomalu zvykat." Díky různým zraněním, škole, či nemocem a reprezentačním povinnostem měli trenéři v této dvouměsíční přestávce hráčů jako šafránu.
                    

Utkání v neděli 11.2.2001, které sehrají házenkáři HSC v domácím prostředí s ŠKP Sečovce bude přenášet Česká televize na druhém programu (ČT 2). S ohledem na televizní přenos se začátek utkání přesouvá na 15. hodinu.


 

 2. 2. 2001 - Nepřístupné stránky VAŠE OHLASY
         Omlouváme se všem našim návštěvníkům za dočasnou absenci možnosti přístupu na stránky s ohlasy. Partner u kterého byly zmíněné stránky umístěny přerušil svoji činnost. V současné době probíhají jednání s novým partnerem, který by umožnil umístění těchto stránek na svém serveru. Zároveň se jedná i o dalších možnost rozšíření služeb návštěvníkům, jako kupříkladu o možnosti zasílání poločasového výsledku na e-mail, či mobilní telefon.
          Děkujeme za pochopení a vaši trpělivost.    

 

31. 1. 2001 - V přípravě vítězně
Házenkáři HSC Plzeň porazili v přípravném zápase účastníka interligy  pražský Allrisk 26:23 po poločase 13:12.
V domácím týmu, který nastoupil bez reprezentantů Čurdy, Nocara a Mráze, se nejvíce dařilo Špalkovi a Uhlířovi. "Zápas splnil to, co jsme od něho očekávali. V posledním přípravném utkání před startem Handball International League jsme si vyzkoušeli různé herní varianty, nastoupil také Tomáš Kratochvíl, který k nám přišel z Lovosic," řekl k utkání trenér Vladimír Marek.

Tým HSC soutěž odstartuje 7. února, do Plzně přijede Zubří.

30. 1. 2001 - Ve středu s Allriskem
         Na středeční podvečer je naplánované přípravné utkání s Allriskem Praha, který taktéž startuje v HIL. Utkání začíná v 17.hodin v hale Lokomotivy. V plzeňském dresu se představí nová akvizice Tomáš Kratochvíl, v týmu budou chybět reprezentanti, které dnes přivezl sekretář klubu Vladimír Eberle z Prahy. "Dal jsem všem třem klukům volno. Potřebují si odpočinout, navíc jejich zdravotní stav není stoprocentní" uvedl trenér Pavel Pauza. 
18.11.2000 - Na Bratislavu mládež zdarma
      Příští utkání HIL sehraje HSC Plzeň na domácí palubovce proti celku ŠKP Bratislava v neděli 26.listopadu od 14 hodin a utkání vysílá Česká televize.
      Všichni členové mládežnických házenkářských oddílů mají na duel vstup zdarma. Jedinou podmínkou je objednávka vstupenek u sekretáře HSC Plzeň Vladimíra Eberleho na telefonním čísle 019-724 0550.
 3.10.2000 - Emílovi je padesát!
                   Dnes slaví své abrahámoviny Vladimír E b r l e, sekretář HSC Plzeň. Stále mladý kluk, který pro plzeňskou házenou žije, má mezi přáteli přezdívku Emíl. Spolu  s přáteli internetových stránek plzeňského házenkářského klubu mu přejeme mnoho zdraví do dalších let!

Emíle - tak tedy ještě jednou padesát a ať ty sklenice o sebe pořádně cvakají!

 

  6.9.2000 - V přípravě na sobotu vítězně
Házenkáři HSC Plzeň porazili v přípravném utkání na třetí kolo Handball International League, které budou hrát v sobotu v Nových Zámcích, druholigovou Slavii VŠ Plzeň 31:13.

Sparingpartner ligového týmu vydržel se silami jen první poločas, který skončil 14:8. Ve druhé části se již projevila zkušenost a lepší fyzická kondice hráčů HSC.

HSC Plzeň - HK Slavia VŠ Plzeň 31:13 (14:8). Sestava a branky HSC: Štochl J. (Štochl P.) - Nocar 6, Hynek 5, Mráz, Větrovec a Šetlík po 4, Čurda, Vraný a Mašát po 2, Voves a Uhlář 1, Zeus.         

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001