NOVINKY

4. 4.2001 - Výsledky mládežnické házené

I.1.liga staršího dorostu

HC ZUBŘÍ - HSC SKU PLZEŇ             21:21 (11:11)
Dohrávané utkání svou úrovní patřilo k těm nejlepším ve své kategorii. Hra měla spád, bylo vidět na obou stranách pěkné útočné i obrané akce a tak třicítka diváků  byla s předvedenou hrou spokojena. Družstva se střídala v jednobrankovém vedení až do čtyřicáté páté minuty, potom hosté zvýšili své vedení na rozdíl tří branek a tento rozdíl byl ještě pět minut před koncem. Domácím se zvýšenou bojovností podařilo skóre srovnat a když HSC třicet vteřin před koncem neproměnilo rychlý útok, bylo o dělbě bodů rozhodnuto.

Branky HSC: Buchta 7, Král 4, Tahovský, Kovařík 3, Vokurka 2, Foltýn,     Procházka 1.

KH KOPŘIVNICE - HSC SKU PLZEŇ      25:28 (14:14)

Utkání bylo až do čtyřicáté minuty zápasu vyrovnané, potom hosté odskočili na rozdíl tří branek, domácím se ještě v padesáté minutě podařilo srovnat skóre na 23:23, ale závěr již byl jasně v režii vítězného družstva. V tomto utkání velmi dobře zahrál Jarda Kovařík, který dával rozhodující branky.
Branky HSC:
 Kovařík 10, Tahovský 6, Buchta 5, Král, Vokurka 2, Brabec, Foltýn, Němeček 1.

Sokol BOLEVEC - Cement HRANICE      18:18 (9:8)

Bolevečtí, svázáni důležitostí utkání na domácí palubovce pouze remizovali. Hranice trpělivou hrou neumožnili domácím aby si vytvořit dostatečný náskok, který by družstvo uklidnil a vnesl do hry pohodu. Poločasové vedení a i nástup do druhé části zápasu dávalo nadějí,že by dva body mohly zůstat v Plzni, ale v závěru se Bolevec nedokázal prosadit hlavně střelecky a hosté toho využili ke srovnání skóre.

Liga mladšího dorostu

HK DVŮR KRÁLOVÉ  - HSC SKU PLZEŇ                         19:23 (9:9)

První těžké utkání, které prověřilo zimní přípravu mladších dorostenců HSC. Hosté se ve vyrovnaném zápase v patnácté minutě druhého poločasu ujali vedení a zápas dotáhli do vítězného konce. Hostující družstvo bojovalo jako kolektiv, nevyvarovalo se však chyb v obraně i v útoku. Utkání rozhodla kvalitnější hra a střelba spojek. Velmi dobře tentokrát zahrál Vít Kalaš a zachytal brankář Ondřej Ševčík.
Branky HSC:
Kalaš 7, Zoubek 6, Vrátný 5, Koranda 3, Stehlík 2

HK LOVOSICE -  Slavia VŠ PLZEŇ                         35:20 (15:12)

I přes řadu technických chyb hráli Slávisté v prvním poločase s favoritem soutěže vyrovnanou partii. Ve druhé části utkání hosté špatnou obranou a neproměňováním i těch nejvyloženějších šancí umožnili domácím tyto chyby nekompromisně trestat. Pochvalu za svůj výkon zaslouží Patrik Albl.