KOLO 9

22.10.2000 - HSC Plzeň - Dukla Praha 29:24
P l z e ň  (tšr) - Celek HSC Plzeň zdolal v devátém kole Handball International League dosud vedoucí tým soutěže - házenkáře pražské Dukly 29:24.

Souboj tradičních klubových rivalů byl od první do poslední minuty velice dramatický. Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale další průběh patřil Pražanům, kteří postupně zvyšovali svůj náskok, v sedmnácté minutě vedla Dukla již 9:5. Domácímu týmu pomohl oddechový čas, po něm během devíti minut stáhli náskok hostů na 10:9. Šanci na srovnání skóre přibrzdilo vyloučení Karla Nocara, proto poločas skončil 12:11 ve prospěch házenkářů Dukly Praha.

Tým HSC Plzeň se ve druhém poločase zlepšil, během pěti minut obrátil skóre na 14:13 a jedno až dvoubrankový náskok si stále udržoval. Házenkáři Dukly deset minut před koncem srovnali sice na 20:20 pak ještě na 23:23, ale konec opět patřil Plzeňanům. Rozehrál se Michal Tonar, kterému se do té doby příliš nedařilo, důležité góly vstřelil Karel Nocar. V závěrečných minutách bylo o výsledku utkání rozhodnuto, o změnu skóre se už starali většinou jen domácí hráči. Od stavu 23:23 střelecky koncertovali a utkání změnili v exhibici. Konečný výsledek 29:24 je však pro hosty krutý, Pražané hráli totiž dobře, jen nezvládli závěr zápasu. "Utkání rozhodla větší bojovnost plzeňských hráčů. My jsme hráli výborně padesát minut, ale nezvládli jsme závěr," zhodnotil utkání trenér Dukly Praha Jiří Liška.

Plzeňský trenér Pavel Pauza přiznal, že se Plzeňané na duel mimořádně připravovali. "Měli jsme čtrnáctidenní herní přestávku, věnovali jsme se fyzičce, protože  to byla v minulosti hlavní zbraň Dukly. To se vyplatilo, dnes jsme jsme to byli my, kdo vydržel hrát v plném nasazení až do konce zápasu," řekl Pavel Pauza.            

Poločas: 11:12
Rozhodčí: Kohout, Dolejš
Sedmičky: 2/2 - 3/3
Diváci: 750
HSC Plzeň: Štochl J.,Štochl P. – Větrovec, Pauza 1, Mašát 1, Šetlík 3, Nocar 5, Hynek 1, Čurda 7/2, Mráz 7, Tonar 4.

Dukla Praha:  Musil, Kurial - Piskač, Zemánek 5, Stůj 4, Kubeš, Kotrč 4, Hrubý, Berka 5/3, Jícha 4, Hejtmánek 4.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Jiří Liška trenér Dukly: "Musím poblahopřát soupeři k vítězství. Bohužel jsme odehráli dobře pouze první poločas, kdy jsme měli více příležitostí ke skórování a můžeme jen litovat neproměněných šancí. Domácí v poslední desetiminutovce předvedli výborný výkon a rozhodli o výsledku utkání."

Pavel Pauza trenér HSC: "Na zápas jsme se připravovali soustředěně a všichni jsme toužili po vítězství. Bylo důležité, že za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávali o čtyři branky, jsme nesložili zbraně a dokázali otočit vývoj utkání."  - zvukový záznam tiskové konference - RA

 

Petr Štochl v druhé půli Duklu přímo vychytal: "Utkání se muselo divákům líbit, má v sobě vždy větší náboj, neboť se jedná o dva kvalitní celky, v němž se spousty hráčů zná, neboť působili v jednom či druhém celku."
- zvukový záznam - RA

 

Michal Tonar rozstřílel Duklu v druhém poločasu. Schovával si své branky pro tyto chvíle?: - zvukový záznam - RA 
 

Karel Nocar: "Těžké utkání, vyrovnaných mužstev, rozhodla tak jako většinou v takových případech větší vůle a chuť po vítězství." - zvukový záznam - RA

Jiří Vícha, bývalý brankář, hráč a trenér Dukly Praha, mnohonásobný reprezentant: Zápas byl velice hezký, hodně dramatický, navíc i vyrovnaný. Domácí tým rozhodl utkání až v závěru, více bojoval, navíc plzeňský útok byl ve druhé části podstatně lepší nežli pražský.

Vladimír Haber, trenér české reprezentace: Byla to hodně napínavá sportovní podívaná. První poločas neměl příliš velkou úroveň, ve druhé části se vše změnilo. Domácím pomohlo, že se ve druhé části rozehrál Tonar, kterému se zpočátku nedařilo.

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001