KOLO 7

9.10.2000 - NA VÍTĚZSTVÍ NESTAČILO ANI DVAATŘICET BRANEK
           Ani dvaatřicet branek, které nastříleli házenkáři HSC Plzeň v Karviné do branky úřadujícího mistra na jejich vítězství v zápase nestačilo. Baník Karviná porazil v utkání  sedmého kola Internationall Handbal League na domácím hřišti západočeský tým 36:32 a bodově se v tabulce západní skupiny na svého soupeře dotáhl. Karviná je po sedmém kole v tabulce druhá, Plzeň třetí, na čele s náskokem dvou bodů je pražská Dukla.

Karvinští házenkáři svého soupeře v prvním poločase zaskočili, hráli s velkou chutí, rychle kombinovali a přesně stříleli. Hrdinou utkání byl sedmadvacetiletý Alexandr Radčenko, který ač osobně hlídán Michalem Tonarem vsítil dvanáct branek a na další přihrával zejména Brůnovi a Juříčkovi. "Zpočátku se nám dařilo, vedli jsme 5:4, ale pak nastal zlom a karvinští házenkáři šňůrou pěti branek otočili skóre na 9:5 v jejich prospěch. Hráči Baníku ještě zvýšili na 14:8 a my jsme do konce prvního poločasu skóre zápasu a jejich náskok už jen stahovali," řekl hrající trenér HSC Plzeň Pavel Pauza.

Hosté sice po změně stran zpřesnili hru, ale na zvrat v zápase to nestačilo. "Dostat v utkání šestatřicet gólů je ostuda, ale zároveň to  napovídá, jak moc  špatně nám hrála obrana. Na našem brankovišti bránilo šest jednotlivců, hráči si nerozuměli, chyběla souhra a týmová spolupráce. Na druhé straně jsme dvaatřicet branek dali, a to se nám na hřišti soupeře už dlouho nepodařilo. Prohráli jsme po nevyrovnaném výkonu, nedokázali jsme srovnat obranu a útok," dodal Pavel Pauza. "V utkání padlo hodně gólů, na obou stranách útok střídal útok, zápas se určitě divákům líbil. Bohužel, měl pro nás špatný konec," poznamenal trenér HSC Plzeň Vladimír Marek.

Poločas: 18:13 
Rozhodčí: Novák, Skružný
Sedmičky: 4/3 - 3:3
Diváci: 600
HSC Plzeň: Štochl J.,Štochl P. – Větrovec, Pauza 3, Mašát, Šetlík 4/1, Nocar 6, Hynek 2, Čurda 6/2, Mráz 7, Vraný, Tonar 4.
 

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001