KOLO 7

1.10.2000 - Házenkáři přivezli ze Slovenska čtyři body

Házenkáři HSC Plzeň splnili cíl - získat ze dvou zápasů interligy na Slovensku čtyři body. Po čtvrteční výhře v Sečovcích porazili 1. MHK Košice 24:22. V tabulce západní skupiny česko-slovenské ligy figuruje Plzeň na druhém místě s deseti body. Stejně bodů nasbírala také vedoucí Dukla Praha, ta má však o zápas méně.

Utkání v Košicích nemělo jednoznačného favorita a dlouho bylo vyrovnané. První poločas skončil nerozhodně 14:14. Po změně stran získávaly mírně navrch Košice, ale nevytvořily si výrazný brankový náskok. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Od šestnácté minuty druhé půle za stavu 22:20 totiž domácí nevstřelili ani gól, znervózněli a Plzeňané toho využili.  Mužem číslo jedna posledních deseti minut klání byl přitom brankář plzeňského celku Jan Štochl, který zlikvidoval několik stoprocentních šancí Košic.

Trenér HSC Pavel Pauza se sice radoval z vítězství svých svěřenců, ale s předvedeným výkonem mnoho spokojený nebyl. "Nedařilo se nám zcela podle našich představ. Bojovali jsme spíš sami se sebou než se soupeřem. Domácí byli padesát minut na hřišti lepším celkem.Vypadalo to, že se z vítězství budou radovat oni. Dokázali jsme však, že je třeba se o výsledek prát až do posledních vteřin. Výborně zachytal Jan Štochl, pochvalu zaslouží i Karel Nocar," hodnotil duel Pavel Pauza. Očekávaná bouřlivá kulisa utkání v Košicích chyběla. "V tom byl od Sečovců rozdíl. Tam bylo prostředí hodně bouřlivé. Košičtí fanoušci se probudili až v momentu, kdy nás domácí přehrávali. Do té doby byla atmosféra komorní," doplnil plzeňský kouč.

1. MHK Košice - HSC Plzeň 22:24 (14:14).
Nejlepší střelci Plzně: Michal Tonar 6 branek, Alois Mráz 5 branek. Sedmimetrové hody: 1/1:4/3, vyloučení: 1:3, 300 diváků.