KOLO IV

13.9.2000 - HSC Plzeň - SKP Frýdek Místek 29:28

Středeční utkání proti vicemistru České republiky Frýdku-Místku nabídlo jedním slovem vynikající házenou, o kterou se zasloužila obě družstva. První branku jsme sice dala Plzeň, ale záhy prohrávala 1:5. Od tohoto stavu se ale podstatně zlepšila obraná hra domácích a v útoku střelci našli recept na reprezentačního gólmana Baďuru. Velkou měrou se o poločasové vyrovnání přičinil stoprocentním proměňováním sedmiček Daniel Čurda a také spolupráce Šetlíka s Tonarem byla lepší a lepší. Ve druhém poločase šlo HSC  hned do vedení, ale nedařilo se utéci o více než dvě branky. Střelecký prapor drželi stále zkušení Martin Šetlík s Michalem Tonarem, kteří dokázali nahradit střelecký výpadek Mráze. V závěru se zaskvěl zlomovým zákrokem Jan Štochl a tak Martin Šetlík mohl v poslední minutě definitivně rozhodnout.

HSC Plzeň – SKP Frýdek-Místek 29:28
Poločas: 13:13

Rozhodčí: Ondráš, Konečný
Sedmičky: 6/2 - 5/2
HSC Plzeň: Štochl J.,Štochl P. – Větrovec, Hynek 1, Pauza, Mašát, Mráz 2, Vraný, Šetlík 8, Nocar 4, Čurda 6/5, Tonar 8.
SKP Frýdek Místek: Baďura - Kulhánek, Drabík 3/2, Kalous 6, Kejval, Krahulík 1, Kraus 5, Lukeš, Mazur 1, Szegény 1, Valo 5, Vaško 4.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Rastislav Trtík - SKP: "Chtěl bych pogratulovat všem domácím, kteří se na vítězství podíleli. Musím říci, že dnes vyhrál lepší. Z naší strany bylo utkání rozehráno dobře, ale od šestnácté minuty se utkání vyrovnalo. Plzeň se chytla a dokázala náš náskok zlikvidovat. Druhý poločas jsme hráli hodně oslabeni, soupeř získal náskok a převahu. V závěru se naše hra zlepšila, ale nepodařilo se nám utkání zvrátit v náš prospěch."

Vladimír Marek - HSC: "Děkuji za blahopřání k vítězství. K utkání samému, bylo velmi dramatické a divácky zajímavé. Na můj vkus bylo až moc technických chyb. Rozhodnutí přinesl až samý závěr a brankáři. Když Honza Štochl měl asi pět výborných zásahů a jednou ho ochránila tyč.

Michal Tonar byl středem zájmu jak protihráčů, médií tak i samotného obecenstva. Jak vlastně došlo k dohodě mezi klubem a tebou?
"Včera v podvečer skončilo jednání s německým klubem a o půl desáté večer jsem  začal jednat s Plzní."
Co způsobilo změnu rozhodnutí?
"Německý klub se náhle dostal do finančních problémů."
Co by si řekl k dnešnímu utkání?
"Začali jsme trochu nervózně, ale postupem času jsme získávali na obrátkách. S mužstvem vlastně trénuji již od srpna takže kluky znám a v tomto směru nebyl tedy žádný problém."
Je Michal Tonar rád v Plzni, nebo se mu více stýská po Německu? Jak vidíš šance Plzně v dalších zápasech? - nezkrácený zvukový záznam - RA

Martin Šetlík patřil opět mezi opory manšaftu.
"Hrálo se nám dobře akorát začátek nám trochu utekl. Věřím, že se spolupráce bude neustále zlepšovat, a Plzeň bude opět patřit na ta místa, kde byla v posledních letech." - nezkrácený zvukový záznam - RA

Koho více potěšil příchod "Mickyho" trenéra Pauzu, či hráče Pauzu? Jaký je to pocit být na palubovce opět s hráčem takového kalibru? První pocit po závěrečném hvizdu rozhodčího?- Pavel Pauza: