KOLO 23

26.11.2000 - HSC Plzeň - HC Baník Karviná 26:26

            Plzeň dlouho hledala recept na vysunutou obranu soupeře 1-5. Karviná šla v 9. minutě poprvé do vedení 4:3 a prakticky po celý zápas si udržovala zásluhou lepší útočné fáze minimálně dvoubrankové vedení. Domácí, kteří do druhého poločasu nastoupili bez nemocného Nocara (teplota), však bojovným a houževnatým výkonem dokázali v 54. minutě srovnat na 26:26, když se střelecky opět dařilo Mrázovi, autoru jedenácti branek. Přesně 49 sekund před koncem chytil Jan Štochl Juříčkovi sedmičku a tak výborný zápas skončil nakonec spravedlivou dělbou bodů.                                       (lava)     

HSC Plzeň – HC Baník Karviná 26:26
Poločas:  13:15

Rozhodčí: 
Kohout, Dolejš
Sedmičky: 
6/4:5/1
Vyloučení: 2:5

Diváci:
800 
Sled branek 1:0, 2:2, 3:4, 4:7, 7:7, 8:9, 9:12, 10:14, 11:15, 13:16, 15:18, 18:20, 20:24, 24:26, 26:26

PLZEŇ: J. Štochl, P. Štochl - Větrovec 1, Špalek 1, Pauza 4, Mašát, Nocar 3, Hynek, Čurda 6, Uhlář, Vraný, Mráz 11 (4).

KARVINÁ: Galia, Slabý - Tůma 4, Brůna 4, Laclavík, Prokopec 1 (1), Titkov, Horák 4, Vašek, Heinz 6, Juříček 5, Polakovič 2.

 

OHLASY PO UTKÁNÍ

Ivan Hargaš - Karviná: "Jsem rád, že jsem se opět do Plzně vrátil, naposledy jsem zde byl jako trenér slovenské reprezentace. Vždy tu bylo výborné házenkářské prostředí, nejinak tomu bylo i dnes. Chtěli jsme soupeře něčím překvapit a tak jsme zařadili do sestavy Marka Tůmu do střední spojky, což nám určitě pomohlo a prospělo. Snažili jsme se soupeři uniknout, avšak jeho houževnatost nám to nedovolovala. Plzeň předvedla velmi bojovný výkon a tak je dělba bodů spravedlivá."
Vladimír Marek - Plzeň : Souhlasím s Ivanem, určitě to bylo utkání, které se muselo líbit. Začátek byl trochu volněnější, obě družstva čekala s čím soupeř půjde do hry. Nám se nedařilo hrát to, co jsme si už před utkáním říkali. Postupem času nabíralo utkání na dramatičnosti a nakonec je remíza určitě spravedlivá. Obě mužstva měla spoustu šancí, ale i technických chyb, na obou stranách pomohli oba brankáři. A tak i nadále vše zůstává otevřeno."
Pavel Pauza - Plzeň : "Karviná předvedla velice dobrý tah s Tůmou, který odehrál určitě dobrý zápas. Další nepříjemné  překvapení pro nás bylo, když před zápasem přišel Karel Nocar, že má teplotu. Zkusil první poločas hrát, ale horečka poznamenala jeho výkon. Nakonec musel po poločasu odstoupit, přesto se nám druhý poločas podařilo vývoj utkání skoro zvrátit. A to díky zlepšené hře v obraně, nakonec jsme se dostali na spravedlivou remízu."
V důležitých momentech podržel mužstvo Jan Štochl. "Myslím, že jsme si bod za předvedený výkon zcela určitě zasloužili, a remíza je spravedlivá. Škoda, že se nám nepodařilo v závěru využít možnost jít do vedení, avšak v té době jsme už hráli v kombinované sestavě, poté co musel odstoupit Karel Nocar. Avšak tytéž šance měla Karviná a taktéž se jí nepodařilo zápas strhnout na její stranu. Kdyby mi někdo před utkáním řekl, zda bych bral remizu, odpověď by zněla ano, vždyť Karviná je u nás nejlepším týmem."
Vnímali jste podporu obecenstva, které vytvořilo vynikající kulisu? "Už pět minut před koncem za mnou přišel Lojza Mráz, že před tak plnou halou to nemůžeme pustit, že to musíme udržet. Diváci byli skvělí patří jim velký dík. Vždyť takhle plnou halu jsme tu už dlouho neměli."
  1. 3. 2001- Fotoreportáž utkání s Karvinou
plzen_karvina_1.jpg (71132 bytes)
V prvním poločasu nastoupil i Karel Nocar, díky teplotě utkání nedohrál
plzen_karvina_2.jpg (36780 bytes)
Alois Mráz zatížil konto soupeře jedenácti brankami
plzen_karvina_3.jpg (52709 bytes)
Lojza Mráz při střele ve výskoku
plzen_karvina_4.jpg (59921 bytes)
Vladimír Špalek se snaží získat odražený míč

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001