KOLO 18

11. 2.2001 - HSC Plzeň - ŠKP Sečovce 19:19
          Před televizními kamerami nastoupili domácí nejen bez Nocara, zraněného v utkání se Zubřím, ale i bez Čurdy, který si poranil sval při čtvrtečním tréninku. A neúčast dvou opor byla více než citelná. Sečovce šly poměrně snadno do vedení, Plzeň vstřelila první gól ze hry až v 10. minutě. Navíc chybami v rozehrávce nabídla hostům šanci skórovat z rychlých protiútoků. Po prohraném poločase šla sice Plzeň ve 32. minutě poprvé v zápase do vedení 13:12 a když šnůrou čtyř branek získala tříbrankový náskok, zdálo se, že je o jejím vítězství rozhodnuto. Jenže Sečovce kromě osobní obrany na Mráze nasadily osobku i na Pauzu, domácí najednou nevěděli, co mají v útoku hrát a v 53. minutě bylo srovnáno 18:18. V dramatickém závěru nejdříve poslal Mráz Plzeň do vedení, ale nejlepší hráč hostů Szücs opět vyrovnal. Špalkovo břevno a neúspěšný pokus Mráze pak byly nakonec tečkou za zaslouženou dělbou bodů na západě Čech.

HSC Plzeň – ŠKP Sečovce 19:19

Sled branek 0:1, 1:1, 2:2, 2:4, 3:5, 4:7, 7:7, 7:9, 8:11, 10:12, 13:12, 13:14, 14:15, 18:15, 18:18, 19:18, 19:19. Sedmičky 2/2: 1/1, vyloučení 3:6, rozhodčí Macharáček, Dostál, 600 diváků.

PLZEŇ: J. Štochl, P. Štochl - Větrovec 3, Kratochvíl 4, Špalek 1, Pauza 3, Mašát 3, Hynek, Uhlář, Vraný, Mráz 5 (2), Zeus.

SEČOVCE: Fecman - Dobosy, Jano, Servatka 3, Murin 1, Čorej 3, Szücs 6, R. Kraus 1, Seman 4 (1), Kálmán 1.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Ing. Martin Lipták (Sečovce): " Zápas byl poznamenaný, jak chybějícími hráči Plzně (Čurda, Nocar), tak i v našem týmu. Snažíme se zaměřit  na obranou činnost a z té přecházet k rychlým útokům, což nám dnes docela vycházelo. Bohužel jsme dělali velké procento technických chyb a soupeř je postupem času dokázal trestat. Musím ocenit naše mužstvo, když se dokázalo vzepřít ve druhém poločasu nepříjemně se vyvíjejícímu stavu a srovnat krok se soupeřem. Pro diváky to muselo být dramatické utkání, v němž se skutečně rozhodovalo až v samém závěru. Remíza je podle mého spravedlivá."
Vladimír Marek (Plzeň): "Z mého pohledu jsme hráli zakřiknutě, kluci se snažili bojovat, ale stále tomu chybělo něco navíc, to, co nás jindy zdobí. Taktéž se nám nedařila střelba, spousta příležitostí přišla do ztracena, to lze přičíst také tomu, že nám chyběli dva hráči ze základní šestky a to tak úzký kádr, jako máme my, samozřejmě poznamená. Se zdravotními problémy odehrál navíc zápas i Lojza Mráz,  po delší odmlce nastoupil Honza Větrovec, který začal trénovat teprve před týdnem. Jak jsem říkal před zahájením této části, každý bod, který získáme je pro nás dobrý, i když dnes, je to spíše ztráta. Nezbývá nic jiného, než nějaký bodík získat ve středu v Praze."

Naprosté ticho se neslo hráčskou kabinou těsně po skončení nedělního zápasu se Sečovcemi. Jinak vždy probíhající vzrušená debata k utkání doprovázená hlasitou hudbou tentokráte v kabině chyběla. Na hráčích bylo patrné velké zklamání jak z výsledku, tak i z předvedeného výkonu. Nikomu nebylo do řeči a rychle se vytráceli z kabiny.

Jiří Hynek: "Hráli jsem od samého začátku zakřiknutě, nebyla to hra, kterou jsme předváděli v utkání se Zubřím. Škoda, že ve druhém poločasu, když už jsme si vytvořili slibný náskok na 18:15, se nám jej nepodařilo udržet."

Alois Mráz: "Už před zápasem nám chybělo takové to správné vyhecování. Ani jedno z mužstev nepředvedlo pěknou házenou. Špatný výkon na obou stranách, těžko k tomu dodat něco více."

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.