KOLO 17

 7. 2.2001 - HSC Plzeň - HC Zubří  25:22 (13:9)

              Domácí bez druhého brankáře Petra Štochla, kterého vyřadila chřipka a vysoké teploty, a od 8. minuty i bez zraněného Nocara přehráli nakonec Zubří především větší bojovností a vůlí po vítězství. Hosté, kteří hráli po celé utkání osobní obranu na plzeňského kanonýra Mráze, se dopouštěli velkého počtu technických chyb a umožnili Plzni získat v 18. minutě a znovu pak ve 33. minutě dokonce šestibrankové vedení. To sice především zásluhou Pavla Hrachovce a Lančího zkorigovali na rozdíl dvou branek, k zisku bodu jim ale nepomohla ani šestiminutová osobní obrana na polovině hřiště. Čurda a Špalek pečetili zasloužené vítězství domácích.

Sled branek 2:0, 2:2, 3:3, 4:4, 6:4, 6:5, 11.5, 12:6, 15:9, 15:13, 16:14, 17:15, 19:16, 21:16, 21:19, 22:20, 23:21, 25:21, 25:22. Sedmičky 3/2:2/1, vyloučení 3:4, ČK - Mžik (Z) v 59. min., 400 diváků.

PLZEŇ: J. Štochl - Kratochvíl, Špalek 5, Pauza 2, Mašát 1, Nocar 1, Hynek, Čurda 6 (1), Uhlář 5, Vraný, Mráz 5 (1), Zeus.

ZUBŘÍ: Fabián, Struhala - Ďurajka, Krpelík, Kiriljuk 4, Galus, Opálka, Lančí 7, Kuzo 3, Hladký 1, Pavel Hrachovec 6 (1), Mžik 1.

(vá)

          

OHLASY PO UTKÁNÍ

Jaroslav Papiernik: " V první řadě blahopřeji soupeři k vítězství a  bojovnému výkonu, kdy se ani po zranění Karla Nocara nesložili. Tak jako v druhém kole jsme zde prohráli postupným útokem. Navíc naše střelba byla zbrklá a uspěchaná, taktéž velké procento přihrávek končilo mimo a to nás připravilo o remízu. Vítězství domácích považuji za zasloužené."


Vladimír Marek: "Souhlasím, s komentářem Jardy, rozhodoval menší počet technických chyb, které jsme udělali. Myslím, s ohledem na naši soupisku, jsem podali maximální výkon, a na hráčích je vidět i přes jejich mládí a nezkušenost velký výkonnostní pokrok. Když nás někdo po odchodu Martina Šetlíka a Michal Tonara odsouval do role outsaidera velice se mýlil. Radostnou zprávou je taktéž to, že dnes absolvoval lékařské testy Honza Větrovec, a podle lékařů je vše v normálu, nic mu již nebrání v tom, aby začal naplno trénovat."

Dnes skutečně hrající trenér Pavel Pauza: "Láďa zhodnotil zápas, já bych se vyjádřil pouze k situaci v závěru utkání, kdy jsem byl za protesty vyloučen. Samozřejmě mě to velice mrzí, nechal jsem se unést a to by se stávat nemělo, mužstvo jsem tím poškodil, což se stávat nesmí. Pokud z toho bude něco vyvozeno, samozřejmě se tomu podřídím."

- nezkrácený záznam tiskové konference - RA (Real Player)

 
 8.2. 2001 - Zachyceno v kabině po utkání se Zubřím

Dramatický zápas shlédli diváci v hale na Slovanech ve včerejším utkání interligy mezi celky Plzně a Zubří. Již umístění obou mužstev v tabulce slibovalo zajímavou podívanou, která určitě nikoho z přítomných nezklamala. Mezi obecenstvem byli dokonce i hráči extraligové Keramiky, Josef a Michal Straka, Jan Chotěborský a Dušan Andrašovský. Hokejisté dali přednost házené v podání plzeňského celku před sledováním hokejového duelu ČR – Finsko.
           Utkání od samého úvodu napovídalo, že domácí hrají v pohodě a soupeř musel neustále dotahovat náskok, který byl v některých chvílích až šesti brankový. Na palubovce se na chvíli objevila i nová akvizice Tomáš Kratochvíl, po zranění Karla Nocara vlétl na palubovku také hrající trenér Pavel Pauza a k vítězství svého celku přispěl dvěmi brankami.

            V neděli se opět představí hráči HSC na domácí palubovce, tentokráte v neobvyklý čas, neboť utkání se Sečovcemi přenáší přímým přenosem ČT 2. Zápas začíná v neděli v 15 hodin.


Mezi skutečné opory mužstva a chvílemi nepřekonatelnou překážkou pro Zubří byl Honza Štochl. Navíc Petr dostal v den utkání vysoké horečky a tak byl jediným aspirantem na brankářský post. Měl i tento fakt burcují motivaci ?

“To bych neřekl, spíše bych řekl, že jsme více chtěli zvítězit. Zubří určitě nebylo horší po herní stránce, postrádal jsem však u nich větší nasazení.“
Přesto náskok šesti brankového vedení soupeř dokázal eliminovat …

„ Ve druhé části jsme si to udělali sami, když přišla některá zbytečná vyloučení. Náš výkon je stále upracovaný a to hlavně hlavně v útočné fázi a pokud toho dokáže soupeř využít, tak nás zřejmě bude hodně trápit.“

 

Pěti brankami přispěl k vítězství další člen reprezentačního týmu a druhý nejlepší házenkář České republiky roku 2000 Alois Mráz.  Konec dobrý, vše dobré?
Samozřejmě, celý zápas jsme si dokázali udržovat náskok a soupeř musel stále jenom dotahovat, dá se říci, že jsme vlastně Zubří nepustili ke hře.
Celé utkání se nám podařilo odehrát ve stejném tempu. Dokázali jsme bojovat až do konce a tak body patří po právu nám.“

 

I přes bolestivé zranění, kvůli kterému musel Karel Nocar opustit palubovku již v prvním poločasu, byla na jeho tváři čitelná radost z vítězství. Všiml jsem si jak jste emotivně prožíval a povzbuzoval spoluhráče po vašem nuceném odchodu na lavičku …

„To vždycky, i když je to velice nepříjemná role sedět na lavičce, nebo v hledišti, vždy to hrozně moc prožívám. Snažil jsem se jim poradit, vyhecovat je, a tak doufám, že i tímto jsem se taktéž podílel na vítězství.“ 
Jak vlastně došlo k tomu střetu?

Už při rozcvičování jsem cítil velkou bolest, avšak před zápasem adrenalin stoupající v krvi ohluší bolest a tak jsem nastoupil. Běžel jsem do trháku, odrazil jsem se pro balon od Honzy Štochla a ani nevím, jestli při odrazu, či dopadu jsem náhle ucítil bolest, jako když vám někdo stoupne na nohu, ale nikdo kolem nebyl. Potom už jsem jen cítil pálivou bolest. Chtělo by si to dopřát trochu klidu, toho však teď moc není, takže večer až přijdu domu nasadíme léčbu a uvidíme.“

 

Třetím zástupcem v reprezentaci a nejúspěšnějším střelcem domácího celku v utkání se Zubřím byl Daniel Čurda.
„Určitě to nebylo utkání lehké, ale před zápasem jsme si řekli, že musíme využít toho, že deset zápasů ze šestnácti hrajeme doma a bodovat  doma co nejvíce. 

 

Navíc jsme zatím jediní, kteří doma neprohráli, takže proč to přerušit. Dnes jsme udělali první krok  a ještě devět nám jich zbývá.
Přesto, ve druhém poločasu jste měli dvojnásobnou početní výhodu, ale podle představ jste ji asi neodehráli… 

„Po celé utkání se nám dařilo, a při této výhodě jsme prošli takovou křečí, asi jsme se spoléhali na to, že už to máme v kapse. Ne nadarmo se říká, že oslabené mužstvo se semkne ještě k většímu výkonu, což byl i tento případ, kdy Zubří dobře bránilo a mnoho nám toho nedovolilo. A my jsme je holt v té chvíli nedokázali přehrát.“   

 

Premiérově oblékl dres v interlize i Tomáš Kratochvíl. První pocity po premiéře?
I když jsem mnoho času neodehrál, jenom to, že jsem se mohl do utkání zapojit, byť na pouhé tři minuty, je pocit krásný. Každá minuta je velká zkušenost, takže samozřejmě radost.“

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu INFO, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001