KOLO 14

7.12.2000 - Dukla Praha - HSC Plzeň 22:22
           Házenkáři HSC Plzeň uzavřeli letošní působení v česko-slovenské interlize remízou 22:22 na palubovce Dukly Praha. Měli však blízko k vítězství. Prakticky po celý zápas vedli, soupeř vyrovnal až v závěru. Dvěma brankami při hře v početní přesile dotáhl na 21:21. Pak na každé straně padl jen jeden gól. Plzeň v samém závěru ještě skórovala, ale rozhodčí branku Petra Mašáta neuznali pro prorážení.
            Plzeňský trenér Vladimír Marek byl se ziskem bodu spokojený. "Podali jsme dobrý výkon. Nedostatek zkušeností mladí hráči vyrovnali velkou bojovností. Prosadili se zkušení Mráz a Nocar," uvedl plzeňský kouč Marek. Do stavu 4:4 se oba týmy přetahovaly o vedení, pak v průběhu čtyř minut mezi 11. a 15. minutou odskočili Pražané na rozdíl tří branek 7:4. To bylo v utkání naposledy, kdy Dukla vedla. Plzeň za tohoto stavu vyměnila brankáře. Petra Štochla nahradil jeho bratr Jan. "Petr nechytal špatně. Honza ale chytil hned po příchodu na palubovku sedmičku, a tak na hřišti zůstal. Hrál výborně, podržel tým," zdůvodnil výměnu gólmanů Marek. V  osmnácté minutě dala Dukla osmou branku na 8:6, pak se ale dalších jedenáct minut střelecky ani jednou neprosadila. Hosté toho využili a získali tříbrankový náskok na 11:8. Do konce poločasu přidala Dukla už jen devátý gól.
              Po přestávce si Plzeň udržovala náskok o tři góly až do jedenácté minuty. O dvě minuty později Dukla vyrovnala na 15:15, ale krátce nato už měla znovu tříbrankové manko. Ve dvacáté minutě byl stav 20:18. Pak však Plzeň hrála v oslabení a Dukla vyrovnala. Dvě minuty před koncem Plzeň vedla o gól, ale Zemánek vyrovnal na 22:22. Oba týmy ještě měly šance zvrátit vývoj zápasu na svoji stranu, ale příležitosti nevyužily. Trenér Dukly Jiří Liška výkon týmu kritizoval. "Nehrajeme dobře. Chybí nám spojky, které by se střelecky prosadily. Proti Plzni se naše slabina projevila naplno," lamentoval Liška.
                Plzeňské házenkáře, kteří jsou v tabulce skupiny pátí se sedmnácti body, teď čeká dvouměsíční soutěžní přestávka. Přijde jim vhod. Mráz si totiž při včerejším zápase vykloubil prst a Vraný má výron v kotníku. "Uvidí se, jak na tom zdravotně budou. Každopádně teď máme čtyři dny volna a v pondělí začínáme s přípravou na další část sezony. Trénovat budeme i přes vánoční svátky a po Novém roce bychom měli jet na soustředění na hory. Hráči musí získat nové síly pro další část ligy, tak abychom se probojovali do play off," doplnil plzeňský trenér Vladimír Marek.