KOLO 12

11.11.2000 - SKP Frýdek Místek - HSC Plzeň 27:24
        

Ani jedenáct branek reprezentanta Aloise Mráze nepomohlo házenkářům HSC Plzně k vítězství ve dvanáctém kole společné česko-slovenské ligy. Plzeňané podlehli ve Frýdku-Místku 24:27 a v tabulce západní skupiny jsou se čtrnácti body pátí. "Domácí hráči lépe využívali našich chyb. Musím přiznat, že vyhráli zaslouženě," prohlásil zklamaně trenér mužstva HSC Vladimír Marek.

Úvod interligového duelu vyšel lépe Slezanům, kteří v páté minutě vedli 4:0. Hosté totiž několikrát ukvapeně vystřelili, aniž by překonali Rostislava Baďuru v brance Frýdku-Místku a domácí házenkáři naopak své příležitosti proměňovali. Během následujících osmi minut sice hráči HSC snížili na 4:2, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V pohodě hrající mužstvo Frýdku-Místku si hlídalo náskok a po klaksonu ohlašujícím konec prvního poločasu vedlo 15:10. Přesto ještě po skončení řádné hrací doby korigoval Alois Mráz střelou z nařízeného volného hodu stav první půle na 15:11 pro domácí.

Druhé dějství pohledného utkání rovněž přineslo dramatickou házenou. Západočeši se nechtěli smířit s porážkou a ve čtyřicáté třetí minutě snížili na tříbrankový rozdíl 20:17.  Víc jim ale soupeř nedovolil. "Nakonec se ukázalo, že naše zaváhání v samém začátku zápasu bylo rozhodující. Museli jsme se vyrovnat s jiným prostředím, než na jaké jsme ve Frýdku zvyklí. Nehrálo se totiž na zimním stadionu, ale v původní sportovní hale. Potěšil mne samozřejmě vynikající výkon Mráze, ale i ostatní hráči se snažili a bojovali," zhodnotil klání Vladimír Marek. (ršt)

  

SKP Frýdek Místek - HSC Plzeň 27:24
Poločas: 15:11

Rozhodčí: 
Sedmičky: 1 - 3/1
Diváci:
Vyloučení: 4.2
HSC Plzeň: Štochl J., Štochl P. – Nocar 7, Čurda, Mráz 11, Tonar 5, Hynek, Špalek 2.

 

OHLASY PO UTKÁNÍ

Pavel Pauza: "O výsledku utkání se rozhodlo hned v úvodních minutách, kdy soupeř odskočil na čtyřbrankové vedení a my jsme byli bohužel tím, kdo tahal za kratší konec. Rovněž jsme udělali velký počet technických chyb, zejména při přechodu do rychlého útoku, i to byl jeden z důvodů naší porážky. Bohužel i zdravotní stav našich hráčů promluvil do vývoje zápasu, když jsme měli ke střídání minimum hráčů. Přesto si myslím, že za normálních okolností byl soupeř k poražení." 

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.

 

 

 

FC Viktoria Plzeň

HSC Plzeň

HC Keramika Plzeň

 

Grafická úprava - texty Jaromír Pech
Copyrighte ©
Poslední úprava: 14.05.2001