KOLO 1

26.8.2000   MŠK Považská Bystrica - HSC Plzeň 28:23
Stránka je připravena ve spolupráci  s deníkem Obzor Povážská Bystrice
Mužstvo HSC Plzeň zahájilo soutěž porážkou
 Házenkářům HSC Plzeň se vstup do prvního ročníku Handball International League nevydařil. Na palubovce Považské Bystrice prohráli rozdílem pěti branek 23:28.

Úvod klání Plzeňané  nezvládli a v deváté minutě prohrávali 2:5. Pak si jejich trenéři vzali oddechový čas a obraz hry se postupně změnil. Ve dvacáté minutě vyrovnal Martin Šetlík na 8:8 a o dvě minuty později už hosté vedli 11:9.

V závěru poločasu se skóre měnilo jako na houpačce. Nejprve domácí Valášek otočil hattrickem na 12:11 pro Považskou Bystricu, hráči HSC zase využíli technických chyb Slováků a Martin Šetlík stanovil brankou ze sedmimetrového hodu poločasový výsledek na 15:13 pro Plzeň. Trenér Paval Pauza výkon  svěřenců v konci první půle ocenil. "Vstup do utkání se nepovedl podle našich představ, nedařilo se hlavně obraně. Od dvacáté minuty jsme se ale zlepšili, hráči zabojovali a díky tomu jsme vyhráli poločas," komentoval Pavel Pauza.

Po změně stran si hostující borci udržovali dvou- až tříbrankový náskok. V třicáté sedmé minutě však brankář Schejbal, třiačtyřicetiletý veterán v dresu domácích, vychytal plzeňského Jiřího Hynka, kterého rozhodčí krátce nato vyloučili na dvě minuty. Vzápětí dostal stejný trest i hrající trenér Plzeňanů Pavel Pauza. Přesilovku šesti proti čtyřem domácí nepromarnili a vyrovnali na 20:20. Necelou čtvrthodinu před koncem svítilo na ukazateli skóre 21:21, od té chvíle ale kralovali na hřišti jen hráči Považské Bystrice. Během několika minut si vytvořili náskok, který v pohodě udrželi až do konce. Západočeši odpověděli jen dvěma střelami do břevna domácí branky.

Trenér Pavel Pauza neskrýval po zápase zklamání. "Zlomové bylo dvojnásobné oslabení, kterého Slováci dokonale využili. Po jejich vyrovnání byla naše obrana chaotická a bylo jen otázkou času, kdy nás soupeř definitivně zlomí," hledal důvody prohry Pavel Pauza.

Čurda v páde /za bránkou/ strieľa ďalší gól za Schejbalov chrbát a posiela po prvý raz Plzeň do vedenia 9:10.

Najnebezpečnejším hráčom pre hostí bol Peter Valášek, ktorý nastrieľal osem gólov. Premenil aj štyri sedmičky.

MŠK Považská Bystrica - HSC Plzeň 28:23 (13:15).
Pov. Bystrica: Puček, Šterdas - Opoldík 4, Poliček, Vicena, Valášek 8/4, Stoklasa 5/1, Pekár 4, Kukučka 7, Halas, Zachar, Gruca. Tréner: Katušák. Plzeň: J. Štochl, P. Štochl - Voves, Pauza, Mašat, Šetlík 5/2, Nocar 6, Hynek 1, Čurda 5/1, Mráz 6, Zeus. Tréner: Pauza.

Vylúčení 3 (Stoklasa, Kukučka, Pekár) - 8 (Hynek 2x, Šetlík 2x, Mašat, Mráz, Pauza, Nocar).
Sedmičky: 8/5: 5/3.
Rozhodčí: Sivák, Kavulič
.

Vladimír Marek: "Bylo to naprosto vyrovnané utkání, v němž se oba celky střídaly o vedení. Po poločasu jsme vedli, ale za stavu 20:17 v náš prospěch rozhodčí vyloučil dva naše hráče, domácím se podařila vyrovnat stav a hru.V závěru nám chybělo více zkušeností a klidu."

Aktuální zpravodajství, výsledky, rozlosování, rozhovory, naleznete na teletextu kanálu PINK, kabelové televize PILSKABEL TV a.s.